Avcılar tarafından vurulan Kangal köpeği ameliyat edildi

Sivas'ta avcılar tarafından kurşunlanan kangal köpeği başarılı geçen ameliyattan sonra sağlığına kavuştu.

Avcılar tarafından vurulan Kangal köpeği ameliyat edildi
Sivas
Sivas’ta avcılar tarafından kurşunlanan kangal köpeği başarılı geçen ameliyattan sonra sağlığına kavuştu.

Olay, geçtiğimiz günlerde Ulaş ilçesinde meydana geldi. Dağda avlanmaya çıkan avcıları fark eden Kangal köpeği avcılara saldırmak istedi. Köpeğin üzerlerine gelmesi üzerine korkan avcılar, tabancayla köpeği bacağından vurdu. Sağ bacağından vurulan Kangal cinsi köpek, sahibi tarafından Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi’ne getirildi. Burada Genel Cerrahi, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Yrd. Doç. Dr. İlker Şen tarafından muayene edilen köpek ameliyata alındı. Yaklaşık yarım saat süren ameliyatın ardından köpeğin sağ bacağına isabet eden kurşun çıkarıldı. Başarılı geçen ameliyatın ardından tedavisi tamamlanan köpek sağlığına kavuştu.

Köpeğin sağlık durumu hakkında bilgi veren Genel Cerrahi, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Yrd. Doç. Dr. İlker Şen, "Bir şahıs tarafından hayvana kurşun sıkılıyor. Kurşunda bacağı deliyor. Muayenesini yaptık. Röntgen aldık. Ve bacağa kurşunun saplandığını tespit ettik. Kurşunun da girdiği yere bakarsak hayati damarların bulunduğu bir bölgeye çok yakın bir şekilde teğet geçmiş. Yaklaşık bir, bir buçuk santimetre biraz daha dışarıya doğru açıyla girmiş olmuş olsaydı kurşun hayvanı kaybetmiş olabilirdik. Neyse ki kurşun herhangi bir siniri veya ana damara zarar vermeden kurşun bacakta saplanıp kalmış. Biz de onu operasyonla çıkardık. Ameliyat yaklaşık yarım saat kadar sürdü. Biz aynı gün hayvanı taburcu ettik. Buradan giderken de yürüyerek evine göndermiş olduk" dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...