400 kişi iş sahibi oldu, yaklaşık bin kişiye de müjdesi geldi

Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, kısa sürede tekstil atölyesi ile 400 kadına iş imkanı sunulduğunu, 19 Mayıs'a kadar kentte bin 362 kişiyi istihdam etmeyi planladıklarını söyledi.

400 kişi iş sahibi oldu, yaklaşık bin kişiye de müjdesi geldi Tunceli

Tunceli’de Organize Sanayi Bölgesi’nde Vali ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel’in girişimleri sonucu 400 kadına iş istihdamı sağlayan tekstil atölyesi çalışmaya başladı. Fabrikada çalışan kadınların bir yıllık yol ve yemek masraflarının belediye tarafından karşılandığı projenin devamının geleceğini bildiren Vali Sonel, Mayıs ayına kadar kentte bin 362 kişiye istihdam kapısı açmayı planladıklarını aktardı.

Tekstil atölyesini ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, çalışanlarla sohbet ederek bilgi aldı.

"ÖNEMLİ OLAN İŞ, AŞ VERMEK"

Bunun henüz başlangıç olduğunu yapılan girişimler sayesinde Mayıs ayına kadar ilde bin 362 kişiyi istihdam etmeyi planladıklarını aktaran Vali Sonel, "Tunceli’de yoğun bir işsizlik söz konusuydu. Bize gelen taleplerin birçoğu bu yöndeydi. Bizler de iş adamlarımızla hemen irtibata geçtik ve kısa sürede 400 kadınımızın çalışabileceği iş imkanı sağlanmış oldu. Bu sayı 400 kişiyle sınırlı kalmayacak. Allah nasip ederse 19 Mayıs’a kadar bir hedefimiz var. İki yatırımcı arkadaşımızla daha görüştük. Mevcut yatırımcı arkadaşlarımızla birlikte açacağımız yeni yerlerle kapasite genişleyecek ve toplamda bin 362 vatandaşımıza iş imkanı sağlamış olacağız" dedi.

Yatırımcılara da çağrıda bulunan Vali Sonel, “Önemli olan iş vermek, aş vermek. Bunların devamı gelecek. Daha birkaç gün oldu buranın açılması. Bu vatandaşlarımızın gözlerindeki o mutluluğu görmek bizlere yetiyor. Buradan işadamlarımıza sesleniyorum. Bizler hem valilik hem belediye olarak Tunceli’ye yatırım yapacak vatandaşlarımızın her daim arkasındayız” ifadelerini kullandı.

“İŞ BAŞI YAPAN KADINLAR MEMNUN”

Vali Sonel ile iş adamlarına teşekkür eden iki çocuk annesi Dilek Durmaz, şu ana kadar iş fırsatı bulamadıkları için evde oturduklarını ancak, tekstil atölyesinin açılmasıyla iş sahibi olduklarını aktardı.

Tekstil atölyesinin Tunceli’de açılmasının kadınlar için çok iyi olduğunu ifade eden Durmaz, "Hem el becerilerimizi geliştiriyoruz, hem evimize bakabileceğimiz bir maaşımız olacak, istihdama katılmış olduk" diyerek düşüncelerini aktardı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...