Kahta Devlet Hastanesi kalite puanını yükseltti

Adıyaman'ın Kahta İlçe Devlet Hastanesi Sağlıkta Kalite Standartları değerlendirmesinde yüksek puan aldı.

Kahta Devlet Hastanesi kalite puanını yükseltti
Adıyaman
Adıyaman’ın Kahta İlçe Devlet Hastanesi Sağlıkta Kalite Standartları değerlendirmesinde yüksek puan aldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından her yıl düzenli olarak Türkiye genelinde yapılan Sağlıkta Kalite Standartları (SKS) değerlendirmesinde 100 üzerinden 97.2 puan alan Kahta Devlet Hastanesi, bugüne kadarki en yüksek kalite puanını aldı.

Sağlıkta kaliteyi son derece önemsediklerini ifade eden Kahta Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Abdulkadir Dost, “Kahta Devlet Hastanesi olarak sağlık hizmetlerini bir adım daha ileri taşıma amacıyla çalışmalarını yürütüyoruz. Kahta Devlet Hastanesi’nin Türkiye’deki hastaneler arasında büyük başarısını da ispatlamıştır. Sağlıkta Dönüşüm Programının ana bileşenlerinden biri olan ’Nitelikli ve Etkili Sağlık Hizmeti için Kalite ve Akreditasyon’ ilkesine yönelik çalışmalardan biri de Sağlıkta Kalite değerlendirmeleridir. Bu kapsamda 24 Ekim tarihinde Sağlık Bakanlığı ekiplerince hastanemizde yapılan değerlendirmede hastanemiz, 100 tam puan üzerinden 97,2 puan alarak bu güne kadar yapılan değerlendirmeler arasından en yüksek puanını almıştır. Bu sonuçlar ekip ruhu ile çalışmanın ne kadar iyi sonuç vereceğini bizlere bir kez daha göstermiş oldu. Kesintisiz ve kaliteli sağlık hizmeti için yoğun çaba sarf eden TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın’a ve hiçbir zaman desteğini bizden esirgemeyen İl Sağlık Müdürü Erdoğan Öz’e ve 2017 kalite değerlendirmesinde çok iyi bir performans gösteren tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim" dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...