Elazığ'dan kısa kısa

03 Eylül 2015

Elazığ'dan kısa kısa Güncel

KADEM’DEN ÖZGECAN ASLAN DAVASINA DESTEK ÇAĞRISI
KADEM Elazığ Temsilcisi Av. Esra Soylu, vahşice katledilen Özgecan Aslan davasının 2. duruşmasına destek için STK kadın temsilcilerine çağrıda bulundu.

KADEM Elazığ Temsilcisi Esra Soylu yaptığı açıklamada, Mersin’in Tarsus ilçesinde katledilen Özgecan Aslan davasının 2. Duruşması 9 Eylül 2015 tarihinde Tarsus 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüleceğini belirterek, “Özgecan Aslan cinayeti faillerinin en kısa zamanda, en ağır şekilde cezalandırılmalarını istiyoruz” dedi.
Soylu açıklamasında, şu ifadelere yer verdi: “KADEM Elazığ Temsilciliği olarak, Özgecan Aslan davasının duruşmasını takip ve ailesine destek olmak amacıyla duruşma tarihinde Tarsus Adliyesi’nde olacağız. Bizler kadınlara yönelik her türlü şiddete karşı toplumun tüm kesimleriyle omuz omuza mücadele edilmesi gerektiğine inanıyoruz. 

Toplumsal adaletin tesisi yolunda kararlılıkla çalışan KADEM olarak, bu onurlu mücadeleye destek olmak isteyen tüm sivil toplum kuruluşlarına üye kadınlarımızı da yanımızda görmek istiyoruz. Tarsus Adliyesi’ne gelerek, bu onurlu duruşa katılmak isteyenlerin 04242151308 telefon aracılığıyla bizimle irtibata geçmelerini bekliyoruz.” 

BAŞKAN ALAN B20 ZİRVESİNE KATILDI
Türkiye ve dünyanın önde gelen firmaları ve yönetim kadrolarının katılarak küresel ekonomideki beklentilerin değerlendirileceği B20 Zirvesine katılan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Elazığ iş dünyasını bu önemli toplantıda temsil ediyor.

B20 Türkiye Konferansı 60 ülkeden 1000’in üzerinde işadamı ve finans dünyası temsilcisinin katılımı ile Ankara’da TOBB İkiz Kuleler’de 03 Eylül 2015 tarihinde başladı. Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ın da katıldığı konferansın ev sahipliğini M. Rifat Hisarcıklıoğlu yaparken, konferansın  açılış oturumuna Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’da katıldı. 

B20 Türkiye Konferansı, 60 ülkeden binin üzerinde işadamı ve finans dünyası temsilcisinin katılımıyla, 03 Eylül 2015 tarihinde Ankara’da başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz konferansın ilk günündeki açılış oturumuna konuşmacı olarak katılırken, Konferans süresince toplam 20 oturumla küresel ekonominin gündemindeki önemli konular tartışılacak. 

Başbakan Ahmet Davutoğlu ise konferansa ikinci gün katılarak bir konuşma gerçekleştirecek. Aynı gün G20 finans bakanları ve merkez bankası başkanlarının katılacağı ana oturum olacak. TOBB’den yapılan açıklamaya göre, B20 Türkiye Görev Gücü Başkanları Güler Sabancı, Ali Koç, Hüsnü Özyeğin başta olmak üzere 100’e yakın konuşmacının yer alacağı paralel oturumlarda ise küresel iş dünyasına yeni bir yol haritası çizilecek.

HALKIN İSTEDİĞİ KİŞİLER MİLLETVEKİLİ OLMALI
Tüm Sanayici İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Elazığ Şube Başkanı Hakan Arslan yazılı bir açıklama yaparak 1 Kasım’da yapılacak genel seçimlerde Milletvekili olacak kişilerin Elazığ’ın sorunlarına hakim çözüm önerileri her zaman hazır şekilde çalışabilen,stk ve bürokrasi ilişkileri iyi,Elazığ halkının istediği,Elazığ’a  katma değeri olan kişilerin bu dönem Milletvekili olması gerektiğini söyledi.Elazığ’da ki Stk’ların seçim bittikten sonra siyasilerle ortak bir çalışma içine giremediklerini de belirten Tümsiad Elazığ Şube Başkanı Hakan Arslan;Elazığ’ın yıllardan bu yana hizmet alması gereken bir çok noktada hizmet alamadığını belirtirken,Siyasi partilerin aday tercihlerini yaparken şehre dayatma yaparak partiyi ön planda tutmanın yanlış bir tutum olacağını ifade etti.7 Haziran seçimlerinden sonra Ülkede kaos,gerginlik,terör ve istikrarın bozulduğunu söyleyen Arslan;İş Adamları olarak ülke ekonomisinin bir an  önce normal duruma gelmesinin öncelik olduğunu söyledi.

Elazığ’ın ekonomik anlamda iyi bir noktaya gelmesinde siyasi aktörlerin rolünün büyük olduğunu da  söyleyen Tümsiad Elazığ Şube Başkanı Hakan Arslan;geçmiş dönemlerde yapılan hataların bu dönem yapılması durumunda Elazığ’ın çıkar ve menfaatlerine ters düşen durumlarla karşı karşıya kalınacağının elzem olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı;Elazığ’lı Tüm Sanayici İş Adamları olarak Ülkemizin birlik ve beraberliği için her platformda üzerimize düşen görevleri yerine getirdik.Elazığ’a katma değer sağlayan oluşumların içinde yer aldık,destek verdik.Ülkemiz 7 Haziran seçimlerinden sonra kaos,gerginlik,terör ve istikrarın bozulduğu yeni bir dönemi yaşamaktadır.Bu durum ülkemizde olduğu gibi ilimizde de yakından hissedilemektedir.Bizler her dönem ülkenin menfaat ve çıkarları doğrultusunda demokrasinin vermiş olduğu güvenle hareket ettik.Duruşumuzdan bugüne kadar asla taviz vermedik.Fakat ilimizdeki Milletvekili profilillerine baktığımız zaman Elazığ halkının istediği isimlerin dışında ki,isimlerin karşımıza çıktığını gördük.Bu durum şehir adına bulunduğumuz stk’ların bir çoğunun tasvip etmediği bir durumdur.Şehrin sorunlarına hakim çözüm önerileri hazır,stk ve bürokrasi ilişkileri iyi,şehre mal olmuş ve katma değerii olan insanların bu dönem bu şehre hizmet etmesi gerektiğini düşünüyoruz.

7 Haziran seçimleri öncesi yapılan hataların aynısının tekrarlanması durumunda Elazığ’da kangren haline gelmiş bir çok sorunun çözülemeyeceğini,stk’larla uyumlu çalışmalar yapılamayacağına kanaat getiryoruz.Bunun en bariz örneklerinden birini Aday Adaylığı sürecinde ve Aday olduktan sonra seçilmesi akabinde Elazığ’ı birlikte yöneteceğiz modelinden her platformda bahs eden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’da gördük.Yanılmaz iş dünyasını ve sektörünü konu alan hiç bir oluşumun içinde yer almadı.Yer almadığı gibi bizlerden gelen arz ve talepleride karşılama noktasında somut hiçbir adım atamadı.Bu yüzden şehrin sorunlarına hakim çözüm önerileri lafta değil somut bir şekilde hazır olan Elazığ’a katma değeri olan insanların seçilmesi gerektiğini tekrar ifade ediyoruz.1 Kasım genel seçimlerinin başta ülkemiz olmak üzere Elazığımıza hayırlar getirmesini temenni ediyoruz’’dedi.

MAHALLELERDE KAPSAMLI TEMİZLİK SÜRÜYOR
Elazığ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü kapsamlı mahalle temizliği çalışmalarını şehrin dört bir yanında sürdürüyor.

Elazığ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, kent merkezindeki rutin temizlik çalışmalarının yanı sıra mahallelerde geniş kapsamlı bir temizlik çalışması gerçekleştiriyor. Sabahın ilk saatlerinden itibaren kalabalık bir ekip ve mobil temizlik araçlarının katılımıyla gerçekleştirilen çalışmalarla Sürsürü ve Fevziçakmak mahalleleri baştan sona temizlendi. Tazyikli su ve vakumlu araçlarla cadde ve sokaklar temizlenirken, yoğun olarak kullanılan çeşme, durak gibi noktalarda da 80 derece buharlı temizlik aracı kullanılarak, tam bir hijyen sağlandı. Ekipler ayrıca Sürsürü Mahallesi Hacı Nazmi Camii’nde de halıları yıkayarak, temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Belediye Temizlik Müdürlüğü ekiplerince mahallelerinin her köşesinin temizlendiğini belirten Fevziçakmak Mahalle Muhtarı Eyüp Berk, mahallelerinde gerçekleştirilen temizlik çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, teşekkür etti.

Elazığ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdiği çalışmalardan duyduğu memnuniyeti ifade eden Sürsürü Mahalle Muhtarı Abdülkerim Sarıateş de, “Cadde ve sokaklarımız, camilerimiz ekiplerce temizleniyor. Temizlikle ilgili hiçbir problemimiz yok. Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom