Şehitler Camii açıldı

Elazığ'da, Şehitler Camii'nin açılışı yapıldı.

Şehitler Camii açıldı Güncel

Elazığ Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünde bin kişilik Şehitler Camii’nin açılışı yapıldı. Program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Şehitler Cami’sinin bin kişi kapasiteli olduğunu belirten Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, “Camimizin masraflarının tamamı hayırsever kardeşlerimizin bağışları ile gerçekleşti. 285 hayırsever camimize katkı verdi. Camimizin ayrıca altında taziye evi, kız Kur’an kursu, abdesthaneleri bulunmakta ve ayrıca ön tarafında şadırvan yer almaktadır” dedi.

Şehitler Camisinin 2015 yılında temel atma töreninde de yer aldığını aktaran Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Elazığ’da son 3,5 yıl itibariyle içinde birçok caminin temelini atmak ve açılışını yapmak nasip oldu. Şehirlerin 5 yıllık bir stratejik kalkınma planları vardır. Ben, her şehrin aynı zamanda 5 yıllık manevi kalkınma planında olmasının gerektiğine inanıyorum. Maddi kalkınmanın yanında manevi kalkınma olmasa kanadın bir tarafı eksik kalır” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya’nın dua etmesinin ardından protokol üyeleri kurdele keserek Şehitler Camii hizmete açıldı. Açılışın ardından protokol üyeleri camiyi gezdi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...