Elazığ'da tel kırma kursu açılacak

Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin Öztürk, tel kırma sanatını yaşatmak, geliştirmek ve pazar bulmak amacıyla kurs açacaklarını söyledi.

Elazığ'da tel kırma kursu açılacak Kültür

Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin Öztürk, gelişen teknoloji karşısında Türk süsleme sanatlarını ve geleneksel el sanatlarının hızla yok olduğunu ve yozlaştığını belirterek, “Bu yok oluş beraberinde birçok kültürel değerin de kaybolmasına neden olmaktadır. Geleneksel el sanatlarımızın yok olmasının nedenlerinden biri de usta eğiticilerin sayısının her geçen gün azalmasıdır. Usta eğitici ihtiyacını karşılamak üzere bakanlığımızın maddi katkıları ile müdürlüğümüz bünyesinde tel kırma kursu düzenleyeceğiz” dedi.

Tel kırma sanatını yaşatmak ve geliştirmek istediklerini anlatan Öztürk, “Gençlerimizin ve yetişkinlerimizin el emeği göz nuru olan bu eserlere pazar bulmak, aile ekonomisine katkıda bulunmalarını sağlamak istiyoruz. Hediyelik eşya üretmek amacıyla düzenlenen kurslara, her yaş ve seviyedeki vatandaşlarımız katılabilirler. Bunun içinde müdürlüğümüze müracaat etmeleri gerekiyor” diye konuştu.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom