OSB’ye yeni yatırımlar geliyor

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi'ne (OSB) yeni yatırımlar geliyor. Yapılacak olan yatırımlar arasında Atık su Artıma Tesisinin ihalesinin yapılması, OSB bölgesinin genişletilmesi için mera vasfi değişikliklerinin yapılması ve yeni OSB binasının yapımının yer aldığı belirtildi.

OSB’ye yeni yatırımlar geliyor
Diyarbakır
Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’ne (OSB) yeni yatırımlar geliyor. Yapılacak olan yatırımlar arasında Atık su Artıma Tesisinin ihalesinin yapılması, OSB bölgesinin genişletilmesi için mera vasfi değişikliklerinin yapılması ve yeni OSB binasının yapımının yer aldığı belirtildi.

Diyarbakır OSB’ye yapılacak olan yatırımlar için Ankara’da bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, DTSO Başkanı Ahmet Sayar, OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Abdulkadir Karavil ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Yaşar Öztürk katıldı. Yapılan toplantının ardından OSB’de Atık su Arıtma Tesisinin 2018 Mart ayında ihale edilmesi, genişleme planları çerçevesinde İkinci ilave OSB bölgesi alanının yatırım programına alınması ve bu kapsamda mera vasfi değişikliğin yapılması kararlaştırıldı. Ayrıca toplantıda yapılması planlanan yeni OSB binasına yönelik kredi imkanının sunulması yönünde olumlu görüşmeler gerçekleştirildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...