Başkan Kartal Diyarbakır’da Osmanlı okçuluğunu öğretiyor

Diyarbakır'ın Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal, Türkiye Gençlik Vakfı Diyarbakır (TÜGVA) İl Temsilciliğini ziyaret ederek incelemelerde bulunduktan sonra ata sporunun yaygılaştırılması için ok ve yay takımları hediye etti.

Başkan Kartal Diyarbakır’da Osmanlı okçuluğunu öğretiyor
Diyarbakır
Diyarbakır’ın Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal, Türkiye Gençlik Vakfı Diyarbakır (TÜGVA) İl Temsilciliğini ziyaret ederek incelemelerde bulunduktan sonra ata sporunun yaygılaştırılması için ok ve yay takımları hediye etti.

TÜGVA İl Temsilciliğine Diyarbakır’da ata sporlarının yaygınlaştırılması için Yenişehir Belediyesi tarafından temin edilen yay ve ok takımları hediye eden Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal, gençlerle birebir ilgilenerek Osmanlı okçuluğunun inceliklerini bizzat ve uygulamalı olarak gösterdi. Diyarbakırlı gençlerinin tekrardan ata sporlarını yaşatarak dirilteceğini anlatan Kaymakam ve Belediye Başkanı Serdar Kartal, Abdülhamit Han’ın kendi şahsi korumaları da dahil Hamidiye Alayları’na verdiği önemin tarihi açıdan Diyarbakırlı gençlerde tekrar hayat bulduğunu ve Hamidiye ruhunun ata sporlarının Diyarbakır ilinde gençlerle birlikte yaşatılarak tekrar dirileceğini söyledi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...