Çemişgezek’te Kitap Kafe törenle açıldı

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde 'Kitap Kafe' açıldı.

Çemişgezek’te Kitap Kafe törenle açıldı
Tunceli
Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde ’Kitap Kafe’ açıldı.

Çemişgezek Camii Kuran Kursu İmam Hatip Lisesi Yaptırma Yaşatma ve Öğrencilerini Koruma Derneği, Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle yürütülen "Kırklar Dağı’ndan Keban’a Hikayeden Romana" projesi kapsamında ilçede kitap kafe açıldı. Gedikler Caddesi üzerinde bir pasajda kurulan kafe için açılış programı düzenlendi. Programa ilçe Kaymakamı Harun Kazez, İlçe Jandarma Komutanı Özgür Çelebi, Emniyet Amiri Serhan Halil Çakır, Milli Eğitim Müdürü Mehmet İzzet Demir, kamu Kurum ve kuruluşlarla, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Derneğin Başkan Yardımcısı Serkan Özer, “Bu projeyi, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın desteğiyle Çemişgezek ilçemizin kültürel ve sosyal yapısına katkı sunmak amacıyla gerçekleştirdik. Projemizin amacı, gelecek nesillerimizi daha iyi yetiştirebilmek, vatanına, milletine, devletine bağlı hürmetli bir nesil yetiştirebilmektir. Aynı zamanda bu neslin sorgulayıcı olabilmesini, sorgulayabilen ve konulara vakıf yetiştirebilmek amacıyla bu faaliyetimizi gerçekleştirdik. Kitaplarımızın muhteviyatını çok yönlü şekilde temin ettik. İlçemizde özellikle yüksek okul ve lise öğrencilerimizin oturup kalkabilecekleri, sosyal ve kültürel gelişimlerini sağlayabilecekleri çok yönlü bir etkinlik çerçevesinde bu projeyi düşündük değerlendirdik,” dedi.

İlçenin huzura ve okumaya verdiği öneme vurgu yapan Kaymakamı Harun Kazez ise,"Bu gün Kırklar Dağı’ndan Keban’a Hikayeden Romana projesi kapsamında kitap kafemizin açılışını yaptık. Biz buradan ilkokuldan üniversiteye ve yaşlımızdan gencimize bütün vatandaşlarımızın en iyi şekilde istifade edeceğine eminiz. Tabi Çemişgezek ilçemiz bu açıdan ayrıcalıklı bir yer. Sınavlardaki başarımız herkesin malumu. Okuyan bir toplum. Bu projenin de okumayı, okutmayı, eğitimi destekleyeceğine gönülden inanıyorum “şeklinde konuştu.

Kitap Kafe projesinin hayata geçirilmesinin kendilerini sevindirdiğini dile getiren öğrencilerden Rabia Öztürk, Çemişgezek’te eğitim gördükleri için şanslı olduklarını, eğitime önem veren bir ilçe olmasıyla birlikte ilçede bir kitap kafe açılmasının kendilerini mutlu ettiğini aktardı.

Öğrencilerden Faruk Koçoğlu ise kitap kafenin açılmasıyla kitap okumaya daha fazla özen göstereceklerini aktardı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...