Kahta’da Sabah Namazı buluşması

Adıyaman'ın Kahta İlçe Müftülüğü tarafından geleneksel hale getirilmesi planlanan Sabah Namazı buluşmasının ilki gerçekleştirildi.

Kahta’da Sabah Namazı buluşması
Adıyaman
Adıyaman’ın Kahta İlçe Müftülüğü tarafından geleneksel hale getirilmesi planlanan Sabah Namazı buluşmasının ilki gerçekleştirildi.

İlk Sabah Namazı buluşmasının gerçekleştirildiği Celalettin Camine halkın yoğun katılımı oldu.

Kılınan Sabah Namazının ardından Sabah Namazı buluşmasının ve Sabah Namazının önemine dikkat çeken Kahta İlçe Müftüsü Rıfat Çevik, Sabah Namazlarını terk etmeyenlerin ömürleri uzun ve bereketli olduğunu söyledi.

Kahta İlçe Müftüsü Çevik, “Sabah namazını kılan insanlar Allah’ın koruması altındadır. Sabah Namazlarını terk etmeyen insanların hayatı uzun ve bereketlidir. Çünkü sabahın seherinde namaza duran insan uykunun en tatlı anında uyanıp Rabbinin huzuruna çıkarak Allah’ın koruması altına girmiştir. Sabah Namazına kalkarak güne başlayan sabah sporu ile başlamış gibi vücudunda zindelik bulur. Güne Sabah Namazı ile beraber başlayan insan, Allah’ü Teala ile ilk buluşmasını gerçekleştirerek Allah’ın rızasını kazanmış olur. Böylece güne Sabah Namazı ile başlayan bir insanın, günün kötü geçmesi mümkün söz konusu değildir” dedi.

Sabah Namazı buluşması programı katılımcılara yapılan çorba ikramıyla sona erdi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...