Kaymakam ve belediye başkanı Yazıcı’dan örnek davranış

İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Hani Belediye Başkanlığına görevlendirilen Kaymakam Şaban Arda Yazıcı, esnaf ziyaretinde fark ettiği 89 yaşındaki Zarife ninenin yanına giderek elini öpüp, bir süre sohbet edip sorunlarını dinledi.

Kaymakam ve belediye başkanı Yazıcı’dan örnek davranış
Diyarbakır
İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Hani Belediye Başkanlığına görevlendirilen Kaymakam Şaban Arda Yazıcı, esnaf ziyaretinde fark ettiği 89 yaşındaki Zarife ninenin yanına giderek elini öpüp, bir süre sohbet edip sorunlarını dinledi.

Hani ilçesine bağlı Dereli Mahallesinde kocasından kalma toprak bir evde 39 yaşındaki hasta ve yatalak oğluyla tek başına yaşayan 89 yaşındaki Zarife Topkaya’yı esnaf ziyareti sırasında fark ederek yanına giden ve elini öpen Hani Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şaban Ada Yazıcı, Zarife ninenin sorunlarını dinledi. Zarife nine kaymakamın örnek davranışı karşısında sevincini gizleyemedi. Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şaban Arda Yazıcı, ilçede hazırlanan projeler kapsamında yapılan çalışmaları yerinde incelerken bir yandan da esnafı gezerek sorunlarını dinleyip yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yazıcı, sürdürdüğü esnaf ziyaretleriyle birlikte yapılan çalışmalardan vatandaşların ne derece memnun olduğunu, gözden kaçan imalat eksikliklerin olup olmadığını ve daha neler yapılması hususunda vatandaşlarla karşılıklı bilgi alışverişinde bulundu. Yazıcı, ayrıca ilçe merkezi ve kırsal mahalleleri de her hafta düzenli olarak ziyaret ederek sorunları yerinde tespit ediyor. Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Yazıcı, sürdürdüğü esnaf gezisinde gördüğü 89 yaşındaki Zarife ninenin yanına giderek önce elini öptü, sonrada onunla uzun uzun sohbet etti. Kendisine Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı olduğunu, Hani ilçesine hizmet temek için burada olduğunu söyleyen Yazıcı, Zarife ninenin sorunlarını ve sıkıntılarını dinleyerek not aldı."Zarife ninenin toprak evi onarılacak"

Dereli Mahallesinde eşinden kalma topraklı bir evde hasta ve yatalak olan 39 yaşındaki oğluyla tek başına yaşayan, geçimini ise devletin oğluna yaptığı yardımlarla sürdüren Zarife nine Kaymakam Yazıcı’dan oturduğu evin bakım ve onarımının yapılmasını istedi. Kaymakam Yazıcı, 89 Yaşındaki Zarife Topkaya’nın içinde yaşadığı evin Hani Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca gereken tüm onarımlarının yapılacağını söyleyerek gönlünü aldı."Allah devletimize zeval vermesin"

İlk kez karşısında bir kaymakam görmenin mutluluğunu yaşayan Zarife Nine “Yavrum 89 yaşındayım, Allah senden razı olsun. İyi ki varsın. Şimdiye kadar böyle bir çalışma Hani’de olmadı. Sen Hani’ye hizmet için gelmiş bir evladımızsın. Allah devletimize zeval vermesin" dedi.

Kaymakam Yazıcı ve Zarife nine arasında uzun süren sohbette, Zarife nine kendisine uzatılan devletin şefkatli eli ve yardım desteği ile yaşadığı sevinci ifade ederken esprileri ile de herkesi güldürdü.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...