Şehit babasının yaptırdığı cami ibadete açıldı.

Sivas'ın Gürün ilçesi Ayvalı köyünde, şehit polis memuru Fehmi Yadak'ın babası Cahit Yadak tarafından 2 yıl gibi kısa sürede inşa ettirilen cami düzenlenen törenle ibadete açıldı.

Şehit babasının yaptırdığı cami ibadete açıldı.
Sivas
Sivas’ın Gürün ilçesi Ayvalı köyünde, şehit polis memuru Fehmi Yadak’ın babası Cahit Yadak tarafından 2 yıl gibi kısa sürede inşa ettirilen cami düzenlenen törenle ibadete açıldı.

Elazığ’da 2015 yılında göreve giderken geçirdiği trafik kazasında şehit düşen 27 yaşında ki polis memuru Fehmi Yadak’ın babası Cahit Yadak tarafından Sivas’ın Gürün İlçesi Ayvalı köyünde inşasına başlanılan, hayırseverlerin ve köylünün de desteği ile inşa edilen cami, 2 yıl gibi kısa sürede tamamlanarak bugün düzenlenen törenle hizmete açıldı. Caminin tamamlanması ve hizmete açılması Fehmi Yadak’ın şahadetinin yıl dönümüne denk geldi.

Düzenlenen törene; Sivas Valisi Davut Gül, Gürün Kaymakamı Hicabi Aytemur, Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftçi, Gürün İlçe Emniyet Müdür Vekili Yılmaz Çağlayan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kuran tilavetinin ardından bir koç kurban edildi. Burada konuşan Sivas Valisi Davut Gül, başta caminin yapılmasında büyük emekleri olan Cahit Yadak ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Gül, camilerin Müslümanların inancında önemli bir yere sahip olduğunu da belirtti. Konuşmanın ardından camide ilk öğle namazı kılındı. Ardından protokol, 2016 yılında Mardin Nüsaybin’de Şehit olan İsrafil Karkı’nın ailesini ziyaret etti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...