Malatya’daki FETÖ/PDY davasına devam ediliyor

15 Temmuz darbe kalkışmasına ilişkin Malatya'da görülen FETÖ/PDY davasına bugün devam ediliyor.

Malatya’daki FETÖ/PDY davasına devam ediliyor
Malatya
15 Temmuz darbe kalkışmasına ilişkin Malatya’da görülen FETÖ/PDY davasına bugün devam ediliyor.

15 Temmuz’da yaşanan darbe kalkışması sonrası Malatya’da başlatılan Fetullahçı Terör Örgütü-Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında 6 duruşma 19’uncu oturum gerçekleştiriliyor. Yakınca Spor Salonunda kurulan Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi salonunda 27’isi tutuklu 76 sanığın yargılanmalarına başlandı.

Aralarında dönemin 2. Ordu Komutanı Adem Huduti’nin de yer aldığı sanıklardan bugün duruşmaya Malatya E Tipi Cezaevi’nde bulunan 8 eski havacı katıldı. Sanıkların duruşma salonuna getirilişi sırasında salon dışında bekleyen vatandaşlar tepki gösterdi. Ellerinde Türk bayrakları ile sanıklara tepki gösteren vatandaşlar, “Hepiniz vatan hainisiniz, Pensilvanya’nın köpekleri” gibi çeşitli sloganlar attı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı duruşmaya tutuklu sanıklardan dönemin 2. Ordu Komutanı Adem Huduti, dönemin garnizon komutanı Avni Angun ve dönemin 7. Ana Jet Üs Komutanı Emin Ayık ise tutuklu bulundukları cezaevlerinden SEGBİS ile katıldı. Duruşmayı AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, il yönetiminin yanı sıra çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi de takip ediyor.

Öte yandan bugünkü celsede Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal’ın da tanık olarak ifade vermesi bekleniyor.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...