Bingöl’de Kurtuluş Savaşını anlatan tiyatro sahnelendi

Bingöl'de Gençdes projesi kapsamında Kurtuluş Savaşını anlatan tiyatro sahnelendi.

Bingöl’de Kurtuluş Savaşını anlatan tiyatro sahnelendi
Bingöl
Bingöl’de Gençdes projesi kapsamında Kurtuluş Savaşını anlatan tiyatro sahnelendi.

Bingöl Tiyatro Derneği üyeleri tarafından, Kurtuluş Savaşını anlatan tiyatro gösterimi emniyet mensupları ve aileleri için sahnelendi. Gençdes projesi kapsamında hazırlanan oyununun ilçe ve köylerde oynadıktan sonra emniyet mensupları içinde sahneye çıkan tiyatrocular, gösterimin ücretsiz olarak belirli aralıklar halinde devam edileceğini bildirdi.

Proje kapsamında amaçlarının milli bilinç oluşturmak olduğunu kaydeden Bingöl Tiyatro Derneği Başkanı Mustafa Artan, “Genç-Des proje kapsamında oynatılan işgal altında kurtuluş savaşını anlatan tiyatro oyunu gösterimini il ve ilçelerde ücretsiz gösterim yaptık. Bizim amacımız devletine ve milletine bağlı nesillerin yetişmesi için sanatla katkı sağlamaktır"dedi.

Daha önce hiç tiyatro izlememiş yüzlerce çocuğu tiyatro ile buluşturduklarını da aktaran Artan;" Üstelik ilk izledikleri tiyatro oyununda ecdadın ne zorluklarla bu ülkeyi kurtardıklarını gördüler. Sadece çocuklar da değil, yetişkinler de oyunumuzu izlerken çok etkilendi. Oyunumuzu emniyet personelimize de sunduk ve onlar da bizim bu çalışmamızı beğenerek izledi”ifadelerini kullandı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...