Laparoskopik yöntemle tümör tedavisi

Laparoskopik, perkütan nefrolitotomi ve retrograd intrarenal cerrahi gibi yenilikleri Elazığ'a getirmek için göreve başladığını ifade eden Opr. Dr. Serhat Yentür, laparoskopik yöntemlerle bölge tümörü tedavisi kapalı olarak yapılabildiğini söyledi.

Laparoskopik yöntemle tümör tedavisi Sağlık

Laparoskopik, perkütan nefrolitotomi ve retrograd intrarenal cerrahi gibi yenilikleri Elazığ’a getirmek için göreve başladığını ifade eden Opr. Dr. Serhat Yentür, laparoskopik yöntemlerle bölge tümörü tedavisi kapalı olarak yapılabildiğini söyledi. 

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olan Op. Dr. Serhat Yentür, uzmanlığını Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesi'nde tamamladıktan sonra Ağrı Devlet Hastanesi’nde mecburi görevini bitirerek Medical Park Elazığ Hastanesi’nde göreve başladı. Geri dönmesindeki amacının laparoskopik, perkütan nefrolitotomi ve retrograd intrarenal cerrahi gibi yenilikleri artık Elazığ’a getirmek olduğunu ifade eden Op. Dr. Serhat Yentür, bu teknikleri memleketinde uygulamak istediğini söyledi. Laparoskopik yöntemlerle bölge tümörü tedavisinin kapalı olarak yapılmakta olduğunu belirten Dr. Serhat Yentür, “Hastanın konforu, daha çabuk iyileşmesi ve normal hayata daha çabuk dönebilmesi için bu ameliyat çok uygun bir ameliyattır. Retrograd intrarenal cerrahi de hastaya herhangi bir dışarıdan kesi yapmadan böbrek içi taşların temizlenmesi uygulanabilir. Perkütan nefrolitotomi yöntemiyle de yandan böbreğe açılan bir delik yöntemiyle girilip içerideki böbrek taşlarının temizlenmesi yöntemidir. Bununda çok büyük miktarda ve çok büyük boyutlardaki taşlar çok rahat temizlenebilmekte ve hasta kısa zamanda normal hayatına dönmektedir. İleride de ameliyatla ilgili sıkıntılar yaşamamaktadır. Bu ameliyatlar hastalarımız için çok konforlu ameliyatlardır. Dünyanın her yerinde uygulanan ameliyatlardır. Artık Elazığ da uygulanmasını istiyoruz.

Bunun için Medical Park Hastanesi'nde tam gün olarak mesaiye başlamış bulunmaktayım” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom