Zarar gören çiftçilerimiz yalnız bırakılmadı

Elazığ Milletvekili, Ak Parti MKYK Üyesi Şuay Alpay, Elazığ'da Nisan ve Haziran aylarında yaşanan zirai don, aşırı yağış ve zirai dolu nedeniyle zarar gören başta kayısı üreticilerimiz olmak üzere, çiftçilerimizin zararlarının karşılanması için, Başbakanlık Ekonomik, Sosyal ve Kültürel İşler Başkanlığınca Elazığ Valiliği Acil Destek Hesabına 10 Milyon TL ödenek aktarıldığını, söyledi.

Zarar gören çiftçilerimiz yalnız bırakılmadı Güncel

Çiftçilerimizin her yıl tarım sigortalarını düzenli olarak yaptırılmalarının büyük önem taşıdığını, hükümetimizin imkânlar ölçüsünde her zaman çiftçilerimizin yanında olduğunu söyleyen Alpay, ‘’ İnşallah bir daha bu afetleri yaşamayız, " şeklinde konuştu.

Zarar gören çiftçilerimize tekrar geçmiş olsun dileyen Alpay, diğer Ak Parti Elazığ milletvekili arkadaşlarımızla zararlarının karşılanması için gerekli tedbirlerin alınması doğrultusunda görüşmelerde bulunduk ve birlikte sonuç aldık. Bir tek çiftçimizin bile mağduriyeti bizim için önemlidir. Çiftçilerimizin, köylümüzün ve emek vererek üretenlerin yanındayız, yanında olmaya da devam edeceğiz inşallah' diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom