10 ülkeden 60 öğrenci kayıt yaptırdı

Bu yıl üniversite eğitimleri için yaklaşık 10 ülkeden 60 misafir öğrenci Atatürk Üniversitesi Türkçe Öğretim Merkezine ( TÖMER ) kaydını yaptırdı. TÖMER'de bir yıl Türkçe hazırlık okuyacak olan misafir öğrenciler daha sonra seçtikleri bir bölümde lisans, yüksek lisans yada doktora eğitimlerine devam edecekler.

10 ülkeden 60 öğrenci kayıt yaptırdı
Erzurum
Bu yıl üniversite eğitimleri için yaklaşık 10 ülkeden 60 misafir öğrenci Atatürk Üniversitesi Türkçe Öğretim Merkezine ( TÖMER ) kaydını yaptırdı. TÖMER’de bir yıl Türkçe hazırlık okuyacak olan misafir öğrenciler daha sonra seçtikleri bir bölümde lisans, yüksek lisans yada doktora eğitimlerine devam edecekler.

Her yıl yüzlerce öğrenci eğitim için ülkemizi tercih ediyor. Bu yıl Erzurum’a gelen misafir öğrenciler içerisinde Afganistan, Suriye, Irak, Komor Adaları, Kazakistan, Myanmar, Zimbabwe, Almanya, Letonyalı öğrenciler bulunuyor.

TÖMER’e kaydını yaptıran misafir öğrenciler Erzurum Uluslararası Öğrenci Derneğinin ( ERULDER ) yapmış olduğu organizasyonla Erzurum’un tarihi turistik yerlerini görme fırsatı buldu. İlk olarak 1179 yılında yapılan Ulu Camiyi ziyaret eden misafir öğrenciler Ulu Camiye hayran kaldılar. Tur rehberleri eşliğinde geziye devam eden uluslararası öğrenciler Çifte Minareli Medresenin taş işçiliğine ve Türk motiflerinin ustalıkla taşa işlenmesini yerinde gördüler. Daha sonra Osmanlı-Rus savaşında şehir korumasında kullanılan Aziziye Tabyalarına giden öğrenciler Nene Hatunun kabri başında fatiha okudular. Son olarak Palandöken Dağına çıkan misafir öğrenciler şehre yukarıdan bakma fırsatı buldular. Palandöken Dağının heybeti ve Erzurum’un eşsiz güzelliğini dile getiren öğrenciler burada bu şehirde bulunmaktan memnun olduklarını ifade ettiler. Toplu fotoğraf çekiminin ardından misafir öğrenciler bu geziyi düzenleyen dernek yöneticilerine ve Erzurum Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiler.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...