Adıyaman’a ilk avcı ABD’den geldi

Adıyaman'a 'av turizmi' kapsamında 2017-2018 av sezonunda yaban keçisi avlamak için ilk avcı ABD'den geldi.

Adıyaman’a ilk avcı ABD’den geldi
Adıyaman
Adıyaman’a ‘av turizmi’ kapsamında 2017-2018 av sezonunda yaban keçisi avlamak için ilk avcı ABD’den geldi.

Orman ve Şu İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar III. Bölge Müdürlüğü Adıyaman Şube Müdürlüğü tarafından yapılan ihale ile 2017-2018 yılı av turizmi kapsamında 3’ü asil, 2’si melez yaban keçisinin avlanmasına karar verildi. Adıyaman’ın Sincik ilçesi Şahkolu Dağında yapılacak olan avlanma için yapılan ihaleden yaklaşık 210 bin TL gelir elde edilecek. Av yapılacak olan alanlardaki köy tüzel kişiliklerine pay aktarılıyor. Av turizmi ile hem devlet hem de köy tüzel kişilikleri karlı çıkıyor.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Adıyaman Şube Müdürü İsmail Kozan, 1 Ağustos 2017 tarihinde başlayan ve 31 Mart 2018 tarihinde sona eren av sezonunda belirlenen ve şartlar ve alanlarda avlanma yapıldığına dikkat çekti.

2017-2018 av sezonunda sadece Sincik ilçesi Şahkolu Dağında avlanma yapılacağını kaydeden İsmail Kozan, av turizmi kapsamında ilk avcının ABD’den gelen Willam Frederick olduğunu ve avlanarak kentten ayrıldığını söyledi.

Bu yıl belirlenen 5 yaban keçisi kotasını yabancı avcıların dolduracağı ve onların avlanacağı öğrenildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...