Özel sporcuların özel başarıları

Malatya Sessiz Adımlar Spor Kulübü Antrenörü Ali Karaca, kulüp olarak Türkiye'de tek olma özelliğine sahip olduklarını belirterek, Sportif ve sosyal faaliyetlerin tamamına otizmli çocuklar ile katılan tek kulüp olma özelliğine sahibiz dedi.

Özel sporcuların özel başarıları
Malatya
Malatya Sessiz Adımlar Spor Kulübü Antrenörü Ali Karaca, kulüp olarak Türkiye’de tek olma özelliğine sahip olduklarını belirterek, "Sportif ve sosyal faaliyetlerin tamamına otizmli çocuklar ile katılan tek kulüp olma özelliğine sahibiz” dedi.

Özel Sporcular Federasyonu’nun sportif ve sosyal faaliyetlerinin tamamına otizmli çocuklar ile katılan tek kulüp olma özelliğine sahip Malatya Sessiz Adımlar Spor Kulübü, aldığı başarılarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Özel sporcular kulübü bünyesindeki takımlar, Malatya’daki okullarda öğrenim görüp, kaynaştırma eğitimi alan otizmli çocuklardan oluşuyor. 3 yıl içinde 176 kaynaştırma eğitimi alan özel sporcudan 88’i sportif ve sosyal faaliyetlere katılma şansı buldu. Sporcular ,Malatya’ya 107’si altın olmak üzere toplamda 187 madalya kazandırdı. Özel sporcuların antrenörlüğünü yapan Ali Karaca yaptığı açıklamada, “Kulübümüz gönüllülük esasına dayalı bir çalışma tarzı ile 2017 yılında otizmli, down sendromlu ve 19 mental olmak üzere 31 özel çocuğumuzu sosyal etkinliklere ve ulusal yarışmalara 12 ay boyunca haftada 6 gün antrenman tarzı ile katılmalarını sağlamıştır” dedi.“2018 yılında da yükselerek devam edecek”

Özel Sporcular Federasyonu’nun sportif ve sosyal faaliyetlerinin tamamına otizmli çocuklar ile katılan tek kulüp olma özelliğine sahip olduklarını belirten Karaca, “Bu anlatılmaz bir duygu. Onlarla iç içe olmak, başarılarına ortak almak hakikaten kelimelerle anlatılamaz. Bu anlamda Malatya şanslı bir il. Özel çocuklarımıza sunulan imkanlar bakımından Malatya bir çok ilin önünde bulunuyor. Biz kulüp olarak her sene başarımızı katlayarak yolumuza devam ediyoruz. İnşallah 2017 yılında yakaladığımız bu grafik 2018 yılında da yükselerek devam edecek” diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...