İş kadınlarından öğrencilere kıyafet yardımı

Adıyaman'da, bir araya gelen iş kadınları, öğrencilere kıyafet ve kırtasiye yardımında bulundu.

İş kadınlarından öğrencilere kıyafet yardımı
Adıyaman
Adıyaman’da, bir araya gelen iş kadınları, öğrencilere kıyafet ve kırtasiye yardımında bulundu.

Adıyamanlı iş kadını Hayriye Ersoy’un daveti üzerine, Kütahya, İstanbul, Ankara ve İzmir’den gelen 6 iş kadını Adıyaman merkezinde ve köylerinde maddi durumu zayıf toplam bin öğrenciye kıyafet ve kırtasiye malzemesi dağıttı. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği yardım dağıtımları ilk olarak Zeynep Turgut İlkokulunda gerçekleştirildi. Öğrenciler dağıtılan yardımları Adıyamanlı İş Kadını Hayriye Ersoy ve Kütahya, İstanbul, Ankara, İzmir’den gelen İş Kadınları Gülsüm Güral, Nurhan Durukan, Aysel Çiçek, Gülay Gürel, Nuray Ece, İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya ile okul idarecilerinin ellerinden aldı.

Yapılan yardımlarla ilgili olarak konuşan Adıyamanlı İş Kadını Hayriye Ersoy, "Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz yardım çalışmamızı bu yıl yeniden gerçekleştirdik. Kütahya, İstanbul, Ankara ve İzmir’den gelen konuklarımıza çok teşekkür ediyorum. İller arasında bir köprü oluşturdular, bir sevgi bağı oluşturdular. Bu durumun bizim dostluk ve kardeşlik bağını güçlendirdiğini düşünüyorum. İnşallah çocuklarımızda bu keyifle bu heyecanla çok daha başarılı olurlar. Umut ediyorum ki iller arasındaki bu kadın dayanışmasıyla yapılan çalışmalar başka insanlara da örnek olur. Çok zorlu bir süreçten geçiyoruz, bizim birlik, beraberlik ve dayanışmaya çok büyük ihtiyacımız var. Küçük görünen şeyler bazen çok büyük sorunları aşa bilir. Bağlarımızı güçlü tutmak adına bu konuların önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından iş kadınları tarafından öğrencilere kıyafet ve kırtasiye malzemeleri dağıtıldı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...