Hekimlere üreme ve cinsel sağlık modüler eğitimi verildi

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, aile hekimlerine ve sağlık çalışanlarına yönelik, Üreme ve Cinsel Sağlık Modüler eğitimi programı düzenlendi.

Hekimlere üreme ve cinsel sağlık modüler eğitimi verildi
Erzincan
Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, aile hekimlerine ve sağlık çalışanlarına yönelik, "Üreme ve Cinsel Sağlık Modüler" eğitimi programı düzenlendi.

Düzenlenen eğitimde; Anne ölümlerini önlemek ve anne sağlığını korumak, bebeklerin sağlıkla doğmalarını ve yaşamalarını sağlamak, istenmeyen gebelikleri önlemek, halkın daha kaliteli bir sağlık hizmeti almasını sağlamak amacıyla; Merkez Toplum Sağlığı Üreme Sağlığı Birimi eğitimcileri tarafından aile hekimleri ve sağlık çalışanlarına bilgilendirme yapıldı.

Eğitimlerde; Üreme Sağlığına Giriş Modül Eğitimi, Aile Planlaması ve Danışmanlığı Modül Eğitimi, Cinsel Yolla Bulaşan Enfeksiyonlar Modül Eğitimi, Gençliğe Yönelik Üreme Sağlığı Hizmetleri Modül Eğitimi, Güvenli Annelik Modül Eğitimi olarak beş modül anlatıldı. Bu konular dahilinde verilen eğitimlerde Türkiye’de Anne ve Bebek Ölümlerini azaltmak, gelişmiş ülkeler hedefini tutturmak ve hizmete ulaşamayan kitlelerinde kaliteli hizmeti kullanma becerisini geliştirmek hedeflendi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...