Milletvekili Karakelle’den 10 Kasım Mesajı

AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 79. yılı münasebetiyle mesaj yayımladı. Karakelle mesajında Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 79. yılında O'nu saygı ve rahmetle anıyorum.

Milletvekili Karakelle’den 10 Kasım Mesajı
Erzincan
AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. yılı münasebetiyle mesaj yayımladı. Karakelle mesajında "Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. yılında O’nu saygı ve rahmetle anıyorum.

Türk Milleti olarak, kendi küllerinden doğan bir milleti, çağdaş dünyanın önemli bir üyesi haline getiren güçlü bir lidere sahip olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Ay yıldızlı bayrağıyla tek bayrak, 80 milyon insanıyla Tek Millet, Misak-ı Milli sınırlarıyla tek devlet ve bu topraklarını vatanlaştıran milyonlarca şehidiyle güçlü Türkiye, 21. Yüzyılı Türk asrı yapacaktır. Atatürk’ün ölüm yıldönümünde onun fikir ve düşünceleri rehberliğinde bu ideallerin gerçekleşmesi Atatürk’e verilecek en büyük armağan olacaktır.

Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79.yıldönümünde minnet, şükran ve rahmetle anarken hep birlikte onun fikir ve eserleri üzerinde yeniden düşünmeli, güncelliğini ve değerini hiçbir zaman kaybetmeyen temelfelsefesini anlamaya çalışmalıyız. Son yıllarda millet olarak gerçekleştirdiğimiz kalkınma hamleleri ile ülkemiz muasır medeniyet ideali hedefine doğru ilerlemektedir.

Ne var ki 15 Temmuz günü milletimizin saf, temiz milli ve manevi duygularını sinsice istismar ederek, devletin ve onun kurumlarının kılcal damarlarına kadar giren Fetullahçı Terör Örgütü haince planladığı darbe kalkışmasını gerçekleştirmiştir.

Türkiye’yi karanlık dönemlere götürmeye çalışan paralel örgüt yanlısı hainler, insanımızı kurşunlamış, tanklarla vatandaşımızı ezmiş, helikopterler ve uçaklar ülkenin değerleri ile birlikte halkımızı ateş altına almış, demokrasinin kalbi, millet iradesinin tecelligahı Mustafa Kemal Atatürk’ün üzerine titrediği ve en büyük değer olarak gördüğü Türkiye Büyük Millet Meclisine bomba yağdırabilmişlerdir.

Aziz milletimizin milli mücadele ve istiklal ruhunu , ilk günkü azim ve kararı ile 15 Temmuz darbe girişimine karşı gösterdiği dirayeti ve birlikteliği koruması halinde neler başardığını tarihin altın sahifelerinde bulmak mümkündür.

Özellikle milletimizi derin üzüntülere gark eden terör belasını da yine kurtuluş yıllarındaki milli birlik ve beraberlik ruhuyla ortadan kaldıracağız.

Bu düşüncelerle aramızdan ayrılışın 79.yılında Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için şehit düşmüş Gazi olmuş tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum." dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...