Vali Kaldırım'dan '10 Kasım' mesajı

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal’in vefatının 79. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Kaldırım'dan '10 Kasım' mesajı Güncel

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 79. yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajda, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk; bütün hayatını milletine ve ülkesine vakfetmiş, Türk Milletinden aldığı güçle istiklal mücadelesini başlatmış ve silah arkadaşlarıyla birlikte Cumhuriyeti kurarak Türk Milletine armağan etmiştir.

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları her türlü zorluğu azim, kararlılık ve milletinden aldığı güç ve inançla aşarak vatan kıldığı ülkemizi daha ileriye götürmek ve muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için var gücüyle çalışmıştır.

Bu topraklar üzerinde 1000 yıllık şanlı mazisi, 600 yıllık bir cihan devletinin mirası ve medeniyet tasavvuru üzerinde yükselen genç Cumhuriyetimizi, Gazi Mustafa Kemal’in veciz bir şekilde ifade ettiği “Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” sözleriyle bizlere emanet etmiştir. Bizler de Cumhuriyetimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefimizi heyecanla, azimle ve şevkle sürdürüyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, aramızdan ayrılışının 79’uncu yılında Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha minnet ve şükranla anıyorum. Ruhu şad olsun.” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...