FÜ’de TUBİTAK proje hazırlama ve yürütme etkinliği

Fırat Üniversitesi'nde (FÜ), TÜBİTAK projesi hazırlama ve yürütme eğitimi etkinliği başladı.

FÜ’de TUBİTAK proje hazırlama ve yürütme etkinliği Güncel

TÜBİTAK 2237 programı kapsamında FÜ Rektörlüğü desteğiyle Doç. Dr. Mehmet Karaköse koordinatörlüğünde yürütülen “Araştırma Projelerinin Endüstriye Aktarımına Yönelik TÜBİTAK Projesi Hazırlama ve Yürütme Eğitimi” etkinliği, Fırat Üniversitesi kongre merkezinde başladı. 3 gün sürecek eğitimde 45 akademisyene TÜBİTAK sanayi proje destekleri, bu projelerin nasıl hazırlanacağı, araştırma konularının sanayiye nasıl aktarılacağı ve sanayi projelerinde akademisyenlerin nasıl yer alacağı hakkında bilgiler verilecek.

FÜ’de proje sayısının arttırılması yönünde yapılan çalışmaların sonuç verdiğini belirten Rektör Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, son dönemde alınan yüksek bütçeli ARDEB ve TEYDEB projelerinin sevindirici olduğunu söyledi.

Bu eğitimin diğerlerinden farklı olarak sanayi ile işbirliği projelerine yönelik olduğunu dile getiren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Cebeci ise uygulamaya yönelik projelerin artması noktasında verilecek eğitimi çok önemli gördüklerini ifade etti.

Etkinliğin açılışına Rektör Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Cebeci, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Z. Hakan Akpolat, Fırat Teknokent TGB Müdürü Prof. Dr. Erhan Akın ile öğretim üyeleri katıldı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...