Üniversite öğrencileri dikkat! Başvurular başlıyor

Elazığ Belediyesi'nin ikametgâhları Elazığ'da bulunan Fırat Üniversitesi öğrencilerine tanıdığı ücretsiz toplu taşıma hizmetinden yaralanmaya yönelik yeni dönem başvuruları başlıyor.

Üniversite öğrencileri dikkat! Başvurular başlıyor Güncel

Elazığ Belediyesi tarafından Türkiye’de ilk ve tek olarak geçtiğimiz eğitim-öğretim döneminde hayata geçirilen üniversite öğrencilerine ücretsiz ulaşım hizmeti için başvurular 11 Eylül 2015 tarihinde başlıyor.

Ücretsiz ulaşım hizmetinden yararlanmak isteyen Fırat Üniversitesi öğrencilerinin, ikametgâhları Elazığ’da olmak koşuluyla, ikametgâh örneği, öğrenci belgesi ve yıl boyunca bir defaya mahsus olmak üzere 15 TL vize ve kart ücreti ile birlikte Elazığ Belediyesi Merkez bina ve Belediye İş Merkezi’nde bulunan ELZ-Kart gişelerine başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Öte yandan uygulamadan ilk kez yararlanacak olan Fırat Üniversitesi öğrencileri ise yine ikametgâhları Elazığ’da olmak koşuluyla ikametgâh örneği, öğrenci belgesi, 1 adet fotoğraf ve yıl boyunca bir defaya mahsus olmak üzere 10 TL kart ücreti ile birlikte Elazığ Belediyesi Merkez bina ve Belediye İş Merkezi’nde bulunan ELZ-Kart gişelerine başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, sosyal belediyecilik anlamında çok önemli olan bu projeden geçtiğimiz eğitim-öğretim döneminde 12 bin 13 öğrencinin yararlandığı ifade edilerek, “Bu proje sayesinde hem şehrimizde eğitim hayatını sürdüren öğrencilerimizde kentlilik bilincinin oluşumuna katkı sağlamış olduk, hem de şehrin belli mahallelerinde toplanan öğrenci potansiyelini şehir geneline yayarak, sosyal yaşama katkı sağlamış olduk. Türkiye’de tek olan bu projemizle öğrencilerimize de ekonomik açıdan önemli bir kazanım sunduk. Öğrencilerimize sınırsız kullanım olanağı tanıyan bu projede, öğrencilerimizin toplu ulaşım araçlarını her kullanım ücreti de Belediyemiz tarafından Özel Halk otobüslerine ödenmektedir” denildi.

Açıklamada öğrencilerin bir önceki döneme ait ELZ-Kart sürelerinin geçerlilik süresinin 16 Eylül 2015 tarihinde dolacağına dikkat çekilerek, “Öğrencilerimizin bu konuda mağduriyet yaşamamaları için bir an önce ücretsiz ELZ-Kart başvurularını yapmaları gerekmektedir” denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

seda @belge tarihi

11 Eylül 2015 17:51

Ogrenci belgesini gecen yil cikarmistim.yeni belge cikarmam gerekiyor mu eskisini kullanabilir miyim basvuruda.

hsn @yinemi

10 Eylül 2015 19:19

Sn baskanim güzel bir proje guzel bi dusunce ama dogu illerin olmasin lutfen zaten sehrimizde yeteri kadar tunceli bingol diyarbakirli var elazigda bu yuzden hdp 45 bin oy aliyor sonra elazigi dogu ili terorist destekleyicisi olarak goruyolar guzel dusunce ama lutfen dogu illerinden olmasin sizden tekricamiz sn baskanim

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom