Adıyaman İnşaat Yapı Malzemeleri Mobilya ve Dekorasyon Fuarı başladı

Medya Trend Fuar ve Organizasyon Firması tarafından 9-12 Kasım tarihlerinde Adıyaman 3. İnşaat Yapı Malzemeleri Mobilya ve Dekorasyon Fuarının açılışı yapıldı.

Adıyaman İnşaat Yapı Malzemeleri Mobilya ve Dekorasyon Fuarı başladı
Adıyaman
Medya Trend Fuar ve Organizasyon Firması tarafından 9-12 Kasım tarihlerinde Adıyaman 3. İnşaat Yapı Malzemeleri Mobilya ve Dekorasyon Fuarının açılışı yapıldı.

Aşiyan Kent ve SANKO Holding tarafından desteklenen Adıyaman 3. İnşaat Yapı Malzemeleri Mobilya ve Dekorasyon Fuarı Adıyaman Fuar Merkezinde 4 gün boyunca açık olacak. 57 firmanın stant kurduğu fuarın açılışı Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Adıyaman Askerlik Şube Başkanı Albay Davut Kulalar, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu, STK Temsilcileri, dernek başkanları tarafından gerçekleştirildi.

Yapılan açılış programında konuşan Medya Trend Fuar ve Organizasyon Firması Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gül, “Adıyaman 3. İnşaat Yapı Malzemeleri Mobilya ve Dekorasyon Fuarının 3’sünü düzenliyoruz. 2017 yılını bu fuarla kapatacağız. Şuanda 57 firmamız fuar alanında bulunuyor. Fuarımızın ilk günü gayet güzel geçti. Fuarda emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Daha sonra konuşan Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Başkanı Erkan Çakmak, “ Dünya fuarcılığı konusunda çok iyi bir konumda değiliz. Hepimize düşen görev fuar çeşitliliğini ve sayısını artırmak yönünde, özellikle Adıyaman’da, uluslar arası bir fuarın açılması için en büyük şeyin turizmin olacağını düşünüyorum. Bu turizm konusunda bir çalışmamız olacak dernek olarak. İnşaat Yapı Malzemeleri Mobilya ve Dekorasyon Fuarına katılan bütün katılımcılar ile emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

İnşaat Yapı Malzemeleri Mobilya ve Dekorasyon Fuarı açılışının mutluluğu ile sevincini yaşadıklarını dile getiren Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu, “Toplumun zengin olmasının yolu çok üretip ürettiğini de dünya pazarında geçtiğini her yerde dile getirdiğimizi ifade etmek isterim. Ülkemizin içerisinde bulunduğu durum hepinizin malumudur. Ülkemizin üzerinde karabulutlar gezdiğini ve sürekli bunu bir çok alanda ülkeyi kıskaca aldıklarını hepimiz biliyoruz. Dünya devletleri ülke üzerinde bu kadar kıskaca almanın bir temel nedeni vardır oda Türkiye Cumhuriyet Devletinin inanılmaz bir şekilde kendi bölgesinde ve dünyada söz sahibi olduğunu göstermekten geçiyor. Biz önemli bir coğrafyada bulunuyoruz. 2-3 devletin şuanda savaş durumunda olduğunu hepimiz biliyoruz ama en önemli savaş şuanda Türkiye’ye uygulanmak istenilen ekonomik savaştır. Bütün kredi derecelendirme kuruluşları Türkiye’nin kredisinin, ekonomisinin kötüye gittiğini her yerde dile getiriyorlar, bunu hepimiz yaşıyoruz ama Türk milleti, bizler inadına büyümeyi, sürdürüle bilir bir kalkındırma hedefine adım adım ilerlemeyi inşallah bütün dünyaya göstereceğiz. Kırmızı çizgiyi tanımayan tek şey ticarettir. Eğer biz kendi içimizde bu dinamiklerimizi hayata geçirirsek yer altı ve yer üstü kaynaklarımızı gün yüzüne çıkararak katma değere çevire bilirsek dünyanın gücü Allah’ın izniyle Türkiye’ye yetmeyecektir” şeklinde konuşarak daha sonra birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ise konuşmasında, “ Yapı, belediyeyi daha fazla ilgilendiren unsurlardan birisi. Bildiğiniz gibi Adıyaman birinci derecede deprem bölgesi üzerinde bulunuyor. Samsat ilçesi de ikinci derece üzerinde bulunuyordu oda 5.5 şiddetinde bir deprem oldu ve bazı köyleriyle birlikte yerle bir oldu. Bizim de yaptığımız yapılarda sağlamlığı esas almamız lazım.

Bazen duyumlar alıyorum, C25 beton kullanılması gerekilen yerlerde C18 beton kullananların olduğunu duydum. Bizlerde bu yapılarda denetimler yapacağız. Bu fuarlarda ufkumuzun açılmasına daha da ilerilere gitmemize neden olacaktır. Ben bu fuar organizasyonunda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım” cümlelerini kullandı.

Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı ise yapmış olduğu konuşmasında, “Bizim ülke ekonomimizin dinamosu inşaat sektörüdür. İnşaat sektörü ekonomimizi ayakta tutan en önemli unsurlardan biridir. Bu nedenlerden dolayı bu fuarın düzenlenmesi oldukça önem arz ediyor. Fuarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından il protokolü tarafından fuar alanında bulunan stantlar tek tek gezildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...