Hani Belediyesi 35 yıllık çam ağacını kesmemek için projede değişiklik yaptı

İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevlendirme yapılan Diyarbakır'ın Hani Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı, belediyenin hazırladığı proje ile kurum bahçesinde yapılacak olan vatandaş-misafir konuk evinin inşaatına başlanırken, 35 yıllık çam ağacının kesilmemesi için projede değişiklik yapıldı. Tek katlı ve modern bir şekilde yapılması planlanan konuk evinin tamamlanması durumunda belediyeye gelecek vatandaş ve misafirlerin yer sorununun ortadan kalkacağı ve daha kaliteli belediye hizmeti verilmesinin önünün açılacağı hedefleniyor.

Hani Belediyesi 35 yıllık çam ağacını kesmemek için projede değişiklik yaptı
Diyarbakır
İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevlendirme yapılan Diyarbakır’ın Hani Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı, belediyenin hazırladığı proje ile kurum bahçesinde yapılacak olan vatandaş-misafir konuk evinin inşaatına başlanırken, 35 yıllık çam ağacının kesilmemesi için projede değişiklik yapıldı. Tek katlı ve modern bir şekilde yapılması planlanan konuk evinin tamamlanması durumunda belediyeye gelecek vatandaş ve misafirlerin yer sorununun ortadan kalkacağı ve daha kaliteli belediye hizmeti verilmesinin önünün açılacağı hedefleniyor.

Hani Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı, hazırlanan proje kapsamında başlatılan konuk evi inşaatı çalışmasının yapıldığı alanda bulunan 35 yıllık çam ağacının kesilmeden inşaatın yapılması talimatı vermesi üzerine projede değişikliğe gidildi. Başkan Yazıcı, belediye konuk evinin yapılması ile ilgili yaptığı açıklamada; “İnşaat çalışmalarının çam ağacının olduğu alana denk gelmesi nedeniyle, projemizin destekçisi ve finansörü olan kardeş belediyemiz Sakarya Serdivan Belediyesi ile irtibata geçerek, projede değişiklik yapılması talebimizi ilettik. Sakarya Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’ın projenin değiştirilmesi yönünde bizzat takibini yaparak ve ilgilenerek revize edilmesinin ardından yapılan düzenleme ile çam ağacı kesilmekten kurtarıldı. Belediye konukevi inşaatının tamamlanması halinde, vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır. Doğaya saygılı, doğa ile bütünleşmiş bir yapıya ve belediye bahçesi park alanına kavuşacaktır" diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...