İşitmen’den esnaflara müjde

Yeni Besni Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Arif İşitmen, 7. gruptan 4. gruba yükselerek 75 bin TL olan kredi limitini 150 bin TL'ye çıkartarak esnaflara daha iyi imkanlar sağlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

İşitmen’den esnaflara müjde
Adıyaman
Yeni Besni Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Arif İşitmen, 7. gruptan 4. gruba yükselerek 75 bin TL olan kredi limitini 150 bin TL’ye çıkartarak esnaflara daha iyi imkanlar sağlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Yaklaşık 2.5 yıldır faaliyette olan kooperatiflerinin, Besni ve köylerde bulunan esnafların ihtiyaçlarını karşılamak için hizmet verdiğini söyleyen Başkan İşitmen, "Kurulduğumuz günden bugüne kadar esnaflarımızın daima yanında olarak destek olmaya çalıştık. Yeni bir kooperatif olmanın sıkıntıları içerisinde başlattığımız bu yolda gayretli çalışmalarımız ve esnaflarımızın destekleri ile 7. gruptan 4. gruba çıkarak mevcut olan 75 bin TL limitimizi 150 bin TL’ye çıkartarak esnafımıza daha iyi imkanlar sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bundan sonra ilçemiz sınırları içerisindeki tüm esnaflarımıza 150 bin TL’ye kadar kredi desteği verebileceğiz.

Esnaflarımıza Esnaf Kefalet Kooperatiflerinin faiz oranlarını öğrenmeden farklı bir kredi taleplerinde bulunmamalarını öneriyorum. Şu an kullandırdığımız kredilerde hazine destekli faiz oranımız yüzde 0,5’tir. Yani bu demektir ki, bankalardan çekeceğiniz kredileri kooperatifimiz aracılığıyla çektiğiniz taktirde ödeyeceğiniz faiz oranı yarı yarıya devlet destekli olarak karşılanmaktadır.

Başbakanımızın 17 Ekim 2017 günü müjdesini verdiği ve 21 Ekim 2017 tarihinde TESKOM Genel Başkanının ve Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan’ın da katıldığı toplantıda kooperatif risk gruplarında yeni düzenlemeler olacağını belirtmişlerdi.

Bu yeni düzenleme ile en az 1 yıllık faaliyetini doldurmuş olan esnaflarımıza yeni iş yeri açma ve sıfır km araç alana 500 bin TL’ye kadar kredi sunulmaktadır. Bu krediden faydalanmak ve kredi hakkında bilgi almak isteyen tüm esnaflarımızı kooperatifimize bekler, herkese hayırlı kazançlar dilerim" dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...