Baro Başkanı Göğebakan’dan ’10 Kasım’ mesajı

Erzurum Baro Başkanı Talat Göğebakan, Dünya tarihinin seyrini değiştiren liderimiz Atatürk'ü vefatının 79'uncu yıldönümünde rahmet, minnet ve hasretle yad ediyoruz dedi.

Baro Başkanı Göğebakan’dan ’10 Kasım’ mesajı
Erzurum
Erzurum Baro Başkanı Talat Göğebakan, “Dünya tarihinin seyrini değiştiren liderimiz Atatürk’ü vefatının 79’uncu yıldönümünde rahmet, minnet ve hasretle yad ediyoruz" dedi.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk milletinin ortak ve tarihi bir değeri olmakla birlikte, Türkiye Cumhuriyeti’nin ana direği olduğunu ifade eden Göğebakan, şunları kaydetti:

"Atatürk, dünyanın çok nadir yetiştirdiği dahilerdendir. O, bütün bir tarihin seyrini değiştirmiştir. Atatürk, tarihte, memleketinin en büyük adamlarından biri olarak kalacaktır. Milletine bu kadar az zamanda bu ölçüde hizmet edebilen tek devlet adamı Atatürk’tür. Atatürk yalnızca Türk milletinin değil dünya üzerindeki ezilmiş milletlerinde önderi oldu. Çünkü onlar, atamızı örnek alarak bağımsızlıklarını kazandılar. Bir milleti, uçurumun kenarından sarsılmaz azmiyle kurtaran, kuvvetlendiren, yükselten yöneticiler arasında Atatürk, en birincisidir. Çağımızda hiçbir isim Atatürk’ün adı kadar büyük saygı yaratmamıştır. Türk milletinin büyük kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 79’uncu yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum. Yalnızca yurtta değil, dünyada da ’barış’ diyen Büyük Önder Atatürk, tüm dünyanın takdir ettiği büyük bir devlet adamıdır. Atatürk gibi insanlar bir nesil için doğmadıkları gibi belli bir devre için de doğmazlar. Onlar önderlikleriyle yüzyıllarca milletlerin tarihinde hüküm sürecek insanlardır. Kendisini bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum."

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...