Engelli sporcular soğuk havada Ata’sı için koştu

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 79'uncu yıl dönümü dolayısıyla Sivas'ta Ata'ya Saygı Koşusu yapıldı.

Engelli sporcular soğuk havada Ata’sı için koştu
Sivas
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79’uncu yıl dönümü dolayısıyla Sivas’ta Ata’ya Saygı Koşusu yapıldı.

Cumhuriyet Üniversitesinde (CÜ) 10 Kasım Atatürk’ü anma programları kapsamında Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu tarafından ’Ata’ya Saygı’ koşusu düzenledi. Soğuk havaya rağmen yaklaşık 500 sporcunun katıldığı yarışma, genç bayanlar ve genç erkekler olmak üzere iki kategoride yapıldı. Üniversite yerleşkesi içerisinde gerçekleşen yarışmada öğrenciler kıyasıya yarıştı. Yarışma sonrası dereceye giren sporculara rektör yardımcıları Prof. Dr. Ali Taşkın ve Prof. Dr. Ünal Kılıç tarafından madalyaları verildi.

Yarışmada ikinci olan Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu Spor Yöneticiliği Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi milli sporcu Nur Ahmet Akal, "Bugün 10 Kasım Ata’mızı anmak için Ata’ya Saygı Koşusu yaptık. Bende bu yarışmada ikinci oldum, gururluyum" dedi.

Görme engelli milli sporcu Öznur Alamur ise "Bugün burada Ata’mızı anma koşusu düzenlendi. Bu yarışmada ikinci oldum. Gerçekten çok gururluyum. Ata’mızı derece ile anmanın gururunu yaşıyorum" ifadelerini kullandı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...