Atatürk Üniversitesinde 10 Kasım töreni düzenlendi

Ebediyete intikalinin 79. Sene-i devriyesinde Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Erzurum'da düzenlenen törenle anıldı.

Atatürk Üniversitesinde 10 Kasım töreni düzenlendi
Erzurum
Ebediyete intikalinin 79. Sene-i devriyesinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Erzurum’da düzenlenen törenle anıldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma etkinlikleri Havuzbaşı’ndaki Atatürk anıtında başladı. Törene Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, 9. Kolordu Komutanı Korgeneral Uğur Tarçın, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Ak Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Ünal Bingül, Erzurum Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı, protokol üyeleri, kurum amirleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Anıta Erzurum Valiliği, 9. Kolordu Komutanlığı ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından çelenk sunumu yapıldı. Ardından saat 09.05’de sirenler eşliğinde bayraklar yarıya indirilerek 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Havuzbaşı’nda düzenlenen anma töreniyle aynı anda Atatürk Üniversitesinde de çelenk koyma seremonisi düzenlendi. Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Medine Güllüce, Atatürk Gençlik ve Bilim Anıtı’na çelenk bıraktı. Seremoniye fakülte dekanları ve öğrenciler de katıldı. Anma törenlerinin ardından Atatürk Üniversitesi Kültür Merkezi 15 Temmuz Milli İrade Salonunda düzenlenen törene geçildi.

Törende; Mustafa Kemal Atatürk’ün günümüze ışık tutan görüşleri ve fikirleri anlatıldı. Öğrenciler tarafından şiir dinletisi düzenlendi ve programın sonunda Atatürk’ün sevdiği türküler seslendirildi.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Programına ev sahipliği yapmaktan gurur duyduklarını ifade eden Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı; “Ölümünün 79.Yıldönümünde bütün hayatını bir milletin var olma mücadelesi üzerine şekillendiren ve kahraman milletimizle birlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedefler doğrultusunda, ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine taşımak, manevî mirası olan bilim ve aklın ışığında yoğun çaba ve çalışmalarımızla mümkün olacaktır. Atatürk Üniversitesi bu sorumluluğun bilincinde olarak daima mükemmele ulaşmanın arayışı içerisinde Cumhuriyetin değerlerine, kazanımlarına sahip çıkmak, gelecek nesillere aktarmak, bulunduğu noktadan daha ileri seviyelere taşımak için azim ve gayret içerisinde olmaya devam edecektir” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...