Elazığ trafiği rahatlıyor

Elazığ Belediyesi tarafından kısa bir süre önce altgeçitleri ve bugün de zemin yolları asfaltlanarak trafiğe açılan Orduevi Katlı Kavşak Projesi daha şimdiden şehir trafiğini önemli ölçüde rahatlattı.

Elazığ trafiği rahatlıyor Güncel

Elazığ Belediyesi’nin 2017 yılı projeleri arasında yer alan ve Mart ayı sonunda start verilen çalışmalar doğrultusunda; Kazım Karabekir Caddesi ile Necdet Doğan Caddesi’ni birbirine bağlayan 413 metre uzunluğunda, 10 metre genişliğindeki altgeçit inşası tamamlanarak, asfalt seriminin ardından 29 Ekim’de trafiğe açıldı. Bugün gerçekleştirilen asfalt çalışmalarıyla da zemin yollar trafiğe açılarak, kavşak projesi yüzde 70 oranında faaliyete geçirilmiş oldu.

VATANDAŞ MEMNUN

Trafik akışının yoğun bir şekilde aktığı kavşak, vatandaş tarafından da beğeni topluyor. Altı ana bulvarı birbirine bağlayan kilit noktadaki kavşağın trafik hacmi göz önünde bulundurulduğunda; projenin tamamlanmasıyla sağlanacak kesintisiz trafik akışıyla vatandaşa hem ekonomik, ham de zaman açısından önemli ölçüde kazanımlar sağlanacak.

ÜSTGEÇİTTE SONA YAKLAŞILIYOR

Ali Rıza Septioğlu Bulvarı, Adnan Orakçıoğlu Caddesi, Şeyh Şamil Bulvarı ve Hacı Hayri Caddesi arasında bağlantı sağlayacak 390 metre uzunluğunda 6 metre genişliğindeki köprü çalışmaları da yoğun bir tempoda devam ediyor.

KARAYOLLARI YÖNETMELİĞİ NE DİYOR?

Öte yandan son günlerde sosyal medyada yer alan ve şehrin geleceğine değer katan bir çalışma olan kavşak projesine yönelik haksız eleştirilere gerekli cevap Karayolları Trafik Yönetmeliği’nde yer alıyor. Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin 128. Maddesi: “Karayollarında trafiğe çıkarılacak araçlarda yüklü ve yüksüz olarak uyulacak boyutlar ve karayolu yapısına zarar vermeden güvenle seyredilebilecek ağırlıklar şunlardır: Azami Yükseklik: 4.00 metre”

Orduevi Katlı Kavşak Projesi altgeçit yüksekliği ise 4.20 ve 5.00 metre arasına değişkenlik gösteriyor.

BUGÜNE DEĞİL GELECEĞE YATIRIM

Çalışmalar nedeniyle tam kapasiteli hizmetin sunulamamasına karşın bölgesel trafik akışına büyük rahatlama kazandıran proje kısa süre içinde tamamlanarak, hızlı ve kesintisiz bir trafik akışıyla şehrin geleceğine, aynı zamanda da zaman ve ekonomik açıdan da vatandaşa katkı sağlayacak.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...