Elazığ uçağı pisti pas geçti

Atatürk Havalimanına inmek için alçalan bir uçağın pilotu, iniş sırasında kuş sürüsüne çarptı. Pistte kuş olma ihtimali nedeniyle sırada bekleyen üç uçak ise pisti pas geçmek durumunda kaldı. Pilotun kule görevlilerini uyardığı o anlar ise telsiz konuşmalarına yansıdı.

Elazığ uçağı pisti pas geçti Genel

Bugün saat 12.16’da Atatürk Havalimanının Ataköy-Florya yönündeki pistine inmek için alçalan bir uçağın pilotu, iniş yaptığı sırada kuş sürüsüne çarptı. Olayın akabinde uçağın pilotu Hava Trafik Kontrolörleriyle irtibata geçerek durumu aktardı.

“MUHTEMELEN KUŞLARA VURDUK”

Pilotun kule görevlilerini uyardığı o anlar ise telsiz konuşmalarına yansıdı. Pilot; “Efendim pistin ortasında muhtemelen kuşlara vurduk, bilginize” diyerek kuleyi uyardı. Bunun üzerine harekete geçen hava trafik kontrolörü, çarpmanın etkisiyle ölü kuş olabileceği ihtimaline karşı ilgili görevlileri pisti kontrol etmeleri için yönlendirdi.

UÇAKLAR PİSTİ PAS GEÇTİ

Öte yandan kuş sürüsüne çarpan uçak havalimanına sorunsuz iniş yaparken, uçakta hasar olup olmadığını kontrol etmek için ekip görevlendirildi. Olayın ardından pist kontrol edilirken bu sırada Atatürk Havalimanına inmek için alçalan Türk Hava Yollarının Odessa, Kabil ve Elazığ uçakları pisti pas geçmek durumunda kaldı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...