EMSA Atatürk Kulübü üyelerinden ‘El Yıkama’ etkinliği

El hijyeninin önemine dikkat çekmek isteyen EMSA Atatürk Kulübü üyeleri, 11 adımda el yıkama yönteminin öneminin anlatıldığı 'El Yıkama' etkinliği düzenledi.

EMSA Atatürk Kulübü üyelerinden ‘El Yıkama’ etkinliği
Erzurum
El hijyeninin önemine dikkat çekmek isteyen EMSA Atatürk Kulübü üyeleri, 11 adımda el yıkama yönteminin öneminin anlatıldığı ‘El Yıkama’ etkinliği düzenledi.

Erzurum’da bir AVM’de "Sağlık Elimizde" sloganıyla düzenlenen etkinlikte vatandaşlara, bulaşıcı hastalıkların önlenmesinde el hijyeninin önemi anlatıldı.

EMSA Atatürk Kulübü üyelerinden Halk Sağlığı Koordinatörü Adem Deniz her sene gönüllü olarak etkinlik düzenlediklerini belirterek, “Biz gönüllü bir öğrenci kulübü olan EMSA( European Medicine Students’ Association- Avrupa Tıp Öğrencileri Birliği) nın Atatürk Üniversitesi’nin 5 alt çalışma kolundan biri olan Halk Sağlığı koordinatörlüğü koluyuz. Her sene gönüllü bir şekilde etkinlikler düzenleyip sosyal ve koruyucu hekim nasıl olunur bunun için çalışıyoruz. Bu sene ki etkinliğimi el yıkama etkinliği. Ellerimiz yeterli ve doğru şekilde temizlenmezse bir çok enfeksiyona yol açmaktadır, solunum yolu hastalıkları ve ishaller bunlardan sadece bazıları. Bu vahim durumunun halk arasındaki farkındalığını oluşturmak ve ya arttırmak istiyoruz. Dünya El Yıkama Günü kapsamında el hijyeninin önemine dikkat çekerek, 11 adımda el yıkama yönteminin öneminin anlatılacağı bir etkinlik düzenlemek niyetindeydik. AVM’de gerçekleştirdiğimiz etkinlik kapsamda, ellerimizin klasik yıkama yöntemleri ile gerçek anlamda temizlenmediği, bunun için belirlenen yöntemlerin uygulanarak yıkanması halinde gerçek hijyenin sağlanabileceği uygulamalı olarak anlatıldı” açıklamalarında bulundu.

Etkinlik kapsamında, el hijyenine dikkat çekmek amacıyla vatandaşlara sabun dağıtıldı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...