Ücretsiz kan şekeri ölçümü yapıldı

Dünya Diyabet Günü nedeniyle Adıyaman'da vatandaşların ücretsiz kan şekeri ölçümü yapıldı.

Ücretsiz kan şekeri ölçümü yapıldı
Adıyaman
Dünya Diyabet Günü nedeniyle Adıyaman’da vatandaşların ücretsiz kan şekeri ölçümü yapıldı.

Adıyaman Sağlık Müdürlüğü ile Diyabetle Yaşam Derneği birlikte Demokrasi Parkında ücretsiz kan şekeri ölçümü yaptı. Adıyaman Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanı Mustafa Kutlu ile Diyabetle Yaşam Derneği Başkanı Nevrez Ketenci etkinliğe katıldı.

Gerçekleştirilen etkinlikle ilgili açıklamada bulunan Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanı Mustafa Kutlu, “Ortalama yaşam süresinin uzaması ve bulaşıcı hastalıkların öneminin azalmasıyla beraber diyabet gibi hastalığın önemi daha da artmıştır. Biz her yıl Kasım ayının ortalarında Dünya Diyabet Günü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlemekteyiz. Bugün de burada vatandaşlarımıza yönelik diyabet ölçümü yapıyoruz. Etkinliğimizi Diyabetle Yaşam Derneği ile birlikte yapıyoruz. Yaklaşık200 kişinin şekeri ölçüldü. Bu rakamın gün boyu 600-700’e çıkacağını düşünüyoruz. Ölçümlerde değeri riskli olan kişileri aile hekimleri ve hastanelere yönlendirmekteyiz. Kendilerini diyabetten korunma ve düzenli beslenme konusunda bilgiler vermekteyiz” dedi.

Diyabetle Yaşam Derneği Başkanı Nevrez Ketenci ise, “Her yıl Kasım ayında ücretsiz kan şekeri ölçümü yapıyoruz. Gecen yıl 870 kişinin kan ölçümünü yaptık. Yüzde 13 diyabetli hasta tespit ettik. Bu yılda yine 700’e yakın kan ölçümü yapmayı planlıyoruz. Halkımızın büyük bir teveccühü var. Bilhassa genç nesil Tip2 hastası olarak karşımıza çıkıyor ve bu bizi üzüyor” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...