Vali Azizoğlu’ndan Tabyalar Yürüyüşü teşekkürü

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, 9 Kasım Tabyalar Platformu öncülüğünde bu yıl 5. gerçekleştirilen Kahraman Ecdadımızın Anısına Tabyalara Yürüyoruz çağrısının, Erzurum halkında güçlü bir yankı bulduğunu söyledi.

Vali Azizoğlu’ndan Tabyalar Yürüyüşü teşekkürü
Erzurum
Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, 9 Kasım Tabyalar Platformu öncülüğünde bu yıl 5. gerçekleştirilen “Kahraman Ecdadımızın Anısına Tabyalara Yürüyoruz” çağrısının, Erzurum halkında güçlü bir yankı bulduğunu söyledi.

9 Kasım Tabyalar Platformu adına bir teşekkür mesajı yayınlayan Vali Azizoğlu, şunları kaydetti; “Yürüyüş Erzurum’a yakışır asil bir duruş ve vakarla gerçekleştirilmiştir. 9 Kasım günü Kahraman Erzurum Halkı Ayaz Paşa Camii Müezzini, okuduğu salayı bir kez daha duymuşçasına tabyalara akın etmiştir. Toplumun her kesiminden ve her yaş grubundan çocuğu, genci, yaşlısı, kadını ve erkeği ile Erzurum halkı, Aziziye Müdafaasında şehit düşen ve gazi olan kahraman ecdadını, 140 yıl sonra anmanın büyük heyecanını bir kez daha olayın vuku buluğu zaman ve mekânda yaşamıştır. Erzurum halkı böylece tarihine, milli ve manevi değerlerine sahip çıktığını geçen yıl olduğu gibi bu yılda tüm dünyaya göstermiştir.

Cumhuriyetimizi kuran ruhun bir kez daha tecelli ettiğini görmüş olmak tüm halkımızı olduğu gibi bizleri de çok heyecanlandırmıştır. Etkinliğin başta gençlerimiz olmak üzere, tüm Erzurum halkımız tarafından özel bir gün olarak, sahiplenilmesi şehrimiz adına bir kazanç olacaktır. Kardeşliğimizi pekiştiren ve Milli duygularımızı harekete geçiren bu etkinliğin, her yıl daha da güçlü bir katılımla sürdürülmesi temennisi ile “Kahraman Ecdadımızın Anısına Tabyalara Yürüyoruz” etkinliğini organize eden 9 Kasım Tabyalar Platformu Üyeleri başta olmak üzere, bu etkinliğe destek veren tüm kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum kuruluşlarına, konuyu ülke gündemine taşıyan basınımıza ve tarihi değerlerine böylesine samimi bir duyguyla sahip çıkan Erzurum halkına teşekkürlerimi sunarım.” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...