Minareler baz istasyonları ile kaplandı

Diyarbakır'ın çeşitli semtlerindeki cami minareleri, farklı GSM operatörlerin baz istasyonları ile kaplandı. Vatandaşlar, sağlık sorunlarına yol açtığı gerekçesiyle baz istasyonlarının kaldırılmasını istedi.

Minareler baz istasyonları ile kaplandı
Diyarbakır
Diyarbakır’ın çeşitli semtlerindeki cami minareleri, farklı GSM operatörlerin baz istasyonları ile kaplandı. Vatandaşlar, sağlık sorunlarına yol açtığı gerekçesiyle baz istasyonlarının kaldırılmasını istedi.

GSM operatörleri, özellikle vatandaşların yoğun olduğu bölgelerde iletişimin kesilmemesi için baz istasyonları kurarak çekim ağlarını her geçen gün genişletmeye devam ediyor. Çekim ağlarını genişletmek isteyen GSM operatörleri cami minarelerine de baz istasyonları kurdu. Minarelerin şerefe bölümleri operatörlerin baz istasyonları ile görünmez hale geldi.

Baz istasyonlarının yaydığı radyasyon nedeni ile rahatsızlıklarını dile getiren vatandaşlar, yaygın kullanım alanı olan cami ve bina damlarındaki baz istasyonlarının kaldırılmasını istedi. Mehmet Tunce isimli vatandaş, “Cami minarelerine kurulan baz istasyonları sağlığımızı tehdit ediyor. Yeni doğan çocuklar, baz istasyonlarından yayılan radyasyon nedeni ile sağlık sorunları yaşamaya başladı. Biz baz istasyonlarının vatandaşların bulunduğu yerlerden kaldırılmasını istiyoruz” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığınca geçtiğimiz yıllarda il müftülüklerine gönderilen yazı ile operatörlerle yeni sözleşme imzalanmaması, sözleşmenin bitimiyle beraber baz istasyonların camilerden kaldırılmasını istemişti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...