Futbol Turnuvası'nda şampiyon Salıbaba

Elazığ Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen '12 Yaş Altı Mahalleler Arası Futbol Turnuvası'nda, kupa sahibini buldu. Tofaş Kavşağı altı- Olimpiyat Halı Saha'da, Salıbaba - Yıldızbağları arasında gerçekleşen çekişmeli mücadeleyi, Salıbaba ekibi 5-0'lık skorla kazandı.

Futbol Turnuvası'nda şampiyon Salıbaba Spor

Elazığ Belediyesi'nin futbolun alt yapısının oluşturulmasına katkı ve çocukların spora yönlendirilmesi amacıyla düzenlendiği turnuva maçları, 38 mahallede gerçekleştirilen oyuncu seçmeleri sonucu oluşturulan takımlar arasında oynandı. 

Turnuvada finale kalan Salıbaba-Yıldızbağları mahalle takımları, sahaya ‘Tek Ses Tek Yürek Terörü Lanetliyoruz’ afişiyle çıktı. Elazığ Belediye Başkanı’nın başlama vuruşuyla başlayan maç, aileler tarafından da nefes nefese izlendi. 

Salıbaba Mahalle takımının şampiyonluğuyla sonuçlanan turnuvada, Başkan Yanılmaz, takımlara 1.’lik ve 2.’lik kupalarını verdi. 

HEDEF 10 BİN ÇOCUK
Kupa töreninde konuşan Başkan Yanılmaz, turnuvanın 8 bin çocuğun katılımıyla 3 aydır devam eden bir süreci kapsadığını belirterek, “Turnuvaya katılan tüm çocuklarımızı ve ailelerini tebrik ediyorum. Elazığ’da adım adım sporun altyapısını oluşturuyoruz. Bu nedenle bu turnuvayı çok önemsiyorum. Önümüzdeki yıl bu turnuvada 10 bin çocuğumuza ulaşmayı hedefliyoruz” diye konuştu. 

Başkan Yanılmaz daha sonra önümüzdeki yıl için şampiyonluk sözü aldığı Yıldızbağları Mahalle takımına ikincilik kupasını verdi. Kupa töreni, '12 Yaş Altı Mahalleler Arası Futbol Turnuvası’ şampiyonu Salıbaba Mahalle ekibinin Başkan Yanılmaz’dan şampiyonluk kupasını almasıyla sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom