Öğrencilere organik tarım eğitimi verildi

Adıyaman Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Osmangazi Ortaokulu 5. sınıf öğrencilerine organik tarım eğitimi verildi.

Öğrencilere organik tarım eğitimi verildi
Adıyaman
Adıyaman Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Osmangazi Ortaokulu 5. sınıf öğrencilerine organik tarım eğitimi verildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından desteklenen ve koordine edilen “Organik Tarımın Yaygınlaştırılması ve Kontrolü Projesi” kapsamında Adıyaman Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce 2017 yılı projesi olan “Organik tarım Eğitimi” Osmangazi Ortaokulu 5. sınıf öğrencilerine verildi. Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği eğitimde 130 öğrenci eğitime katıldı.

Yüksek Ziraat Mühendisi Banu Bereket tarafından verilen eğitimde öğrencilere organik tarımın insan, çevre ve hayvan sağlığı üzerindeki etkilerine yönelik bilgiler veren eğitici personeller, organik tarım ürünlerinin tarladaki üretiminden pazardaki satışına kadar tüm safhaları anlatıldı.

Kaybolan doğal dengenin yeniden kurulmasını amaçlayan organik tarımın önemi ve gıda tüketimi konularında öğrenciler bilgilendirildi. Organik Tarımın tanıtımı yapılarak organik tarımda tüketici logo bilinci ile gıda güvenliği açısından tüketici bilincinin oluşturulması sağlandı.

Program sonunda öğrencilere organik tarım logolu şapka, organik tarım logolu şemsiye ve bez sırt çantası dağıtıldı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...