Vali Zorluoğlu Karakoçan'ı ziyaret etti

İlçe ziyaretlerini ve denetimlerini sürdüren Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu ziyaretlerini Karakoçan ile devam etti.

Vali Zorluoğlu Karakoçan'ı ziyaret etti Güncel

Vali Zorluoğlu Karakoçan'a gelişinde İlçe Kaymakamı Cemil Sarıoğlu, idari ve askeri erkân tarafından karşılandı. Karakoçan Kaymakamlığı ve ilçenin durumu hakkında Kaymakam Sarıoğlu'ndan brifing alan Vali Zorluoğlu daha sonra İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret etti ve çalışmaları denetledi.

Yapımı devam eden 50 yataklı Karakoçan Devlet Hastanesi inşaatını ve Karakoçan İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü Spor Salonu'nu gezerek yetkililerden bilgi alan Vali Zorluoğlu, burada antrenman yapan ve bölgesel amatör ligde mücadele eden Karakoçan Tepe Gençlikspor Hentbol takımı oyuncularıyla da bir süre sohbet etti, hediye edilen atkı ve forma ile sporcularla hatıra fotoğrafı çektirdi. Ziyaretlerin ardından Karakoçan Belediyesi Düğün Salonunda düzenlenen toplantıda muhtarlar ve STK yetkilileri ile bir araya geldi. 

Toplantıya Kaymakam Cemil Sarıoğlu, Jandarma Alay Komutanı Albay İlker Temel, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu ve kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı. 

Vali Zorluoğlu toplantıda yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi, "Bugün Karakoçan'ı ziyaret ediyoruz. İlçeye gelişimizde önce Kaymakamlığı ziyaret ettik, Kaymakamımız bize ilçe ile alakalı, sorunlarla alakalı ayrıntılı malumat verdi. 

Daha sonra bazı kurum ziyaretleri yaptık, bazı yatırımları yerinde görme imkânı bulduk. Yatırımların gerçekleşmesini görmekten dolayı memnun oldum. Önümüzdeki dönemlerde Karakoçan için başka yatırımlar da başlatacağız. Toplantımızda muhtarlarımızdan köylerdeki altyapı durumu, sorunlar ve çözümler konusunda görüş alışverişinde bulunacağız”.

Son günlerde yaşanan terör hadiselerine de değinen Vali Zorluoğlu muhtarlardan seçim güvenliğinin sağlanması konusuna katkı beklediklerini ifade ederek şunları söyledi, "Ülkemiz bir seçim sathi mailine girmiş durumdadır. Bu dönemde muhtarların bazı görev ve sorumlulukları bulunmaktadır. 

Muhtarlarımızın kaymakamlığımız ve güvenlik güçlerimizle irtibat halinde olmalarını beklemekteyiz. Maksadımız her köyde, her mezrada her vatandaşımızın özgür iradesi ile oy vermelerini sağlayacak ortamı hep beraber hazırlamaktır. Malumunuz son dönemlerde maalesef ülkemizde terör hadiselerinde bir artış olmuştur. Bu hadiselerle alakalı olarak güvenlik güçlerimiz gerekli tedbirleri almış bulunmaktadır. Muhtarlarımızın da güvenlik güçlerimizle yakın işbirliği içerisinde olmalarını, olabilecek bazı olumsuz hadiseleri önceden güvenlik güçlerimizle paylaşarak bu hadiselerin önlenmesine katkı vermelerini bekliyoruz". 

Toplantıda daha sonra muhtarlar ve Karakoçan STK temsilcileri tarafından sorunları dile getirildi. 

Vali Zorluoğlu toplantının ardından Karakoçan Adliyesini ziyaret ederek adalet teşkilatı mensuplarının sorunlarını dinledi ardından da Orta Park Çay bahçesinde Karakoçanlı vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yapımı devam ettirilen İmam Hatip Lisesini ve Pansiyon inşaatını yerinde gezdi ve Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ’dan inşaat hakkında bilgi aldı. Vali Zorluoğlu Karakoçan ziyaretinde son olarak Bağlıağaç mevkiinde inşaatına başlanan Karakoçan Sanayi Bölgesi inşaatını yerinde inceleyerek ilçeden ayrıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom