Sanatçılar Levent Vadisi’ne hayran kaldılar

7. Malatya Uluslararası Film Festivaline katılan sanatçılar Akçadağ Levent Vadisi'ne hayran kaldılar.

Sanatçılar Levent Vadisi’ne hayran kaldılar
Malatya
7. Malatya Uluslararası Film Festivaline katılan sanatçılar Akçadağ Levent Vadisi’ne hayran kaldılar.

Bu yıl 7’incisi düzenlenen Malatya Uluslararası Film Festivali kapsamında Malatya’ya gelen yerli ve yabancı sanatçılar, Akçadağ ilçesindeki Levent Vadisi’ni gezdiler.

Akçadağ Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Işık tarafından karşılanan sanatçılar Levent Vadisi hakkında bilgilendirildi. Başkan yardımcısı Işık, 65 milyon yıl kadar öncesine dayanan kaya oluşumlarının yer aldığı vadide, Neolitik Çağ’dan kalma kalıntıların bulunduğunu belirterek vadinin 28 kilometre uzunluğunda olduğunu söyledi. Levent Vadisinin bünyesinde son derece ilginç jeolojik oluşumlar ve inanılmaz yükseklikte uçurumlar barındırdığını belirten Işık, “Levent vadisinde gezmesi çok keyifli, çeşit çeşit mağaralar bulundurmaktadır” dedi.

Ünlü sinema sanatçısı Halil Ergün ise Levent Vadisini ilk defa gördüğünü belirterek tarihi ve doğa güzelliğine hayran kaldığını söyledi. 240 metre yükseklikte kahve içmenin keyfini yaşadığını söyleyen Ergün, “Anadolu’yu adım adım gezdiğimi sanıyordum, fakat gezmediğimi bu vadiyi görünce anladım. Anadolu’nun çok güzel yerlerinin olduğunu düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.

Başkan Yardımcısı Işık, Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan’ın da selamını ileterek sanatçılara hediye takiminde bulundu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...