Diyabet Günü Farkındalık Etkinliği

Dünya Diyabet günü nedeniyle Suşehri Sağlık Yüksek Okulu öğrencileri tarafından halka yönelik sağlık taraması yapıldı.

Diyabet Günü Farkındalık Etkinliği
Sivas
Dünya Diyabet günü nedeniyle Suşehri Sağlık Yüksek Okulu öğrencileri tarafından halka yönelik sağlık taraması yapıldı.

Sivas’ın Suşehri İlçesinde Dünya Diyabet Günü dolayısı ile Cumhuriyet Üniversitesi Suşehri Sağlık Yüksek Okulu öğrencileri tarafından halka yönelik sağlık taraması ve bilgilendirmesi yapıldı.

Cumhuriyet Üniversitesi Suşehri Sağlık Yüksek Okulu Müdürü Yrd.Doç. Dr. Nilüfer Tuğut faaliyetleri ile ilgili yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz yıl başladığımız halk eğitim günlerine, bugün de Dünya Diyabet Günü kapsamında farkındalık etkinliği ile devam ediyoruz . 1991 yılından beri düzenlenen Dünya Diyabet Günü ‘nün en önemli farkındalık kampanyasını düzenlemekten mutluyuz. İnsan sağlığının korunması tedavi olmasından daha öncelikli ve önemlidir. Yapılan çalışmalara göre diyabet hastalarının oranının yüzde 100 arttığı ve Türkiye de 10 milyonun üzerinde diyabet hastası olduğu bilinmektedir. Hastaların üçte birinin diyabet hastası olduğunun farkında olmaması nedeni ile burada bu farkındalığı oluşturmak için bir aradayız. İç hastalıkları Hemşireliği alanında öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Feride Taşkın yılmaz danışmanlığında Cumhuriyet Üniversitesi Suşehri sağlık Yüksek Okulu öğrencileri tarafından diyabet eğitimi ve kan şekeri taraması gerçekleştiriyoruz vatandaşlarımız ise yoğun ilgi gösterdiler personelimize ve halkımıza teşekkür ediyorum dedi.”dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...