Atatürk’ün Diyarbakır’a gelişinin 80’inci yılı kutlandı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 80 yıl önce Diyarbakır'ı ziyaretinin yıl dönümü törenle kutlandı.

Atatürk’ün Diyarbakır’a gelişinin 80’inci yılı kutlandı
Diyarbakır
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 80 yıl önce Diyarbakır’ı ziyaretinin yıl dönümü törenle kutlandı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Diyarbakır’a gelişinin 80’inci yıl dönümü temsili canlandırmayla kutlandı. Tren Garı’nda düzenlenen törene Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Diyarbakır Büyükşehir Başkan Vekili Cumali Atilla, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Sinan Yayla, Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, askeri erkan ile öğrenciler katıldı.

Temsili olarak gara gelen trenden inen muharip gaziler, Vali Güzeloğlu’na, Atatürk’ün gençlere emaneti olan ay yıldızlı bayrağı takdim etti. Bayrağı öperek alan Vali Güzeloğlu, teslim aldığı bayrağı gençlere teslim ettikten sonra gazilere çiçek verdi. Törenin ikinci bölümünün yapıldığı gar bahçesinde Bağlar yıldızlar folklor ekibi halk oyunları gösterisi yaptı. Gösterinin ardından Vali Güzeloğlu günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı.“En büyük güvencemiz gençlerimiz”

Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bayrak, vatan ve tüm değerler uğruna hayatını feda eden şehitleri rahmet ve minnetle anarak konuşmasına başlayan Güzeloğlu, “Milli birlik ve beraberliğimizin mührü olan Diyarbakır, kültürümüzün, medeniyetimizin, irfanımızın da çok bir merkezidir. Binlerce yıllık kadim bir şehrin bilge kimliği, inancımızın aziz şehri ve ülkemizin birlik ve beraberliğinin taşıyıcısı çok önemli bir merkezi olmuştur. Bugün de Diyarbakır bölgesinde ve ülkemiz genelinde cumhuriyetimizin sonsuza kadar yaşatma iradesinde aşılmaz bir kaledir. Terör örgütlerine karşı milletiyle dik duran, bütün ihanet planlarına karşı topyekun bir vücut olan bir iradenin temsilcisidir. En büyük güvencemiz gençlerimizdir. Üzerindeki ışıltının, bu noktadaki aydınlığın ülkemizi çok daha güzel yarınlara taşıyacağına dair inancımız kesindir” dedi.

Konuşmaların ardından etkinlik sona erdi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...