Tek isteği bir bakım evine yerleştirilmek

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde eşi tarafından terk edilen, engelli ve bakıma muhtaç 58 yaşındaki Tahir Tokur, yıllardır yalnız yaşadığını ve tek isteğinin bir bakım evine yerleştirilmek olduğunu belirtti.

Tek isteği bir bakım evine yerleştirilmek Diyarbakır

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesine bağlı Fatih Mahallesi’nde yaşayan 58 yaşındaki bir ayağı protez ve şeker hastası Tahir Tokur, yaklaşık 4 yıl önce eşi tarafından terk edildi. Küçük çocuklarının anneleriyle gitmesinin ardından 30 ve 28 yaşındaki erkek çocuklarının da hapse düşmesiyle yapayalnız kalan baba Tokur, yalnız başına hayata tutunmaya çalışıyor. Komşuların verdiği bir kap yemekle hayatını idame ettirmeye çalışan bakıma muhtaç Tokur, tek isteğinin kendisinin bir bakım evine yerleştirilmesi olduğunu belirtti.

“SAHİPSİZİM, KİMSEM YOK”

Perdesiz, sobasız, yemek artıklarıyla ve kötü kokularla dolu bir evde hayatını idame ettirmeye çalışan Tokur, bir ayağının şeker hastalığı nedeniyle kesildiği şimdi protez bacak kullandığını, hastalığın ilerlemesiyle diğer ayağının da şişmeye başladığını, yüzünde yaraların oluşmaya başladığını ifade etti. Tokur, “Sahipsizim, kimsem yok. Çocuklarım hapiste, eşim de terk etti beni. Hapisteki çocuklarımın biri 30 diğeri 28 yaşında. Ayağım şeker hastalığından dolayı kesildi. Diğer ayağım da şimdi yandan şişmeye başladı. Tedavi olamıyorum. Kimse yapmıyor” dedi.

“KALACAK BİR YER İSTİYORUM”

Koltuk değneğiyle yürümeye çalışan Tokur, bina sakinlerinin kendisine yardım ettiğini kaydetti. Tokur, “Bina sakinleri yardım ediyor. Yaklaşık 10 yıldır böyle. 3 ayda bir engelli maaşı alıyorum. Kalacak, bakım alacak bir yer istiyorum. Böyle olmuyor. Yüzümde yaralar çıktı hastane de bana bakmıyor” diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...