Elazığ'dan kısa kısa

Elazığ'ın Palu ilçesinde bir iş yerindeki çelik kasayı kaldırıma kadar çıkaran hırsızlar kasayı çalamadan kaçtı.

Elazığ'dan kısa kısa Güncel

Hırsızlık girişimi ilçe merkezinde bulunan bir telefoncuda meydana geldi. İddiaya göre, gece bilinmeyen bir saate kapı kilidini kırarak iş yerine giren şüpheli veya şüpheliler içerideki çelik kasayı kapı önüne kadar çıkardı. Yanlarında kasayı götürmek için el arabası da getiren şüpheliler, hırsızlık olayını gerçekleştiremeden olay yerinden kaçtı. Polis, hırsızlık girişimi ile ilgili çalışma başlattı.

BANKA İNŞAATINDA YANGIN
Elazığ'ın Baskil ilçesinde  tadilata giren bir bankanın inşaatında yangın çıktı. Olay, Baskil ilçesinde bir bankanın tadilat için boşalttığı binanın bodrum katına meydana geldi. İşçilerin çalıştığı sırada henüz bilinmeyen bir nedenden dolay bodrum katta yangın çıktı. Yangına ilçede bulunan itfaiye araçları müdahale ederek kısa sürede söndürdü. Elazığ'dan giden itfaiye ekipleri de olay yerinde inceleme yaptı.

DEPODA YANGIN ÇIKTI
Elazığ'da bir depoda çıkan yangında, maddi hasar oluştu. Yangın, merkeze bağlı Doğankuş köyünde bir depoda meydana geldi. İçerisinde mobilyadan, araç malzemelerine kadar bir çok malzemenin bulunduğu depoda bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Depo sahibinin yangını fark etmesi üzerine olay yerine itfaiye ekibi çağrıldı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürülen yangında, depoda bulunan malzemelerin büyük bir bölümü yanarak zarar gördü.

Olaylarla ilgili soruşturma devam ediyor.

BAŞKAN YANILMAZ’DAN 
ŞEHİT POLİS MEMURLARI İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Muş’un Hasköy ilçesinde Özel Harekât polislerini taşıyan zırhlı aracın kaza yapması sonucu şehit olan Elazığlı polis memuru Cüneyt Bankur ve polis memuru Veysel Burak Ergül için bir taziye mesajı yayımladı.  Başkan Yanılmaz mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Elazığlı polis memuru Cüneyt Bankur ve polis memuru Veysel Burak Ergül’ün Muş’un Hasköy ilçesinde meydana gelen elim trafik kazasında şehit olması bizleri derin bir üzüntüye sevk etmiştir. Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine, Emniyet teşkilatımıza ve milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum. Kazada yaralanan polis memurlarımız Engin Oral ve Serkan Saka’ya acil şifalar diliyorum” dedi. 

ELAZIĞ DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARINA HAZIR
Bakanlığın bağlı ortaokul, Lise ve Açıköğretim Lisesinde öğrenim gören öğrenciler ile mezun olan öğrencilerimizin bilgi eksikliklerini gidermek, yeteneklerini geliştirmek, derslerdeki başarılarını arttırmak ve sınavlara hazırlanmalarına destek olmak amacıyla düzenlenen Destekleme ve Yetiştirme Kursları 2015-2016 Eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte ilimizde de bu kurslar ile ilgili çalışmalar başlatıldı.

Halen eğitim gören öğrencilerimiz ile mezunlar için açılacak olan kurslarımıza başvurular 21 Eylül-02 Ekim tarihleri arasında alınacak.

Üç dönemde açılacak olan kursların başlama tarihleri şöyle:

1.Dönem kursları 3 Ekim 2015- 24 Ocak 2016,

2. Dönem kursları 8 Şubat 2016 -17 Haziran 2016,

3.Dönem yaz kursları 20 Haziran-11 Eylül 2016

Öğrencilerin ders ve öğretmenini seçebileceği kurslarda, 5-6-7-9-10-11. Sınıf öğrencileri toplam 3 ders seçebilecek ve haftalık 12 saat kurs alabilecekler.  8. Sınıflar 6 ders seçebilecek ve 18 saate kadar kurs alabileceklerdir. 12. Sınıf ve mezunlar en fazla 6 ders seçebilecekler ve haftalık 24 saate kadar kursa katılabileceklerdir.
Öğrencilere hafta içi her gün 2-4 saat arası, hafta sonunda ise 8 saat kurs alabilme hakkı tanınmaktadır.
Kurslara, MEB'e bağlı resmi ve özel ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, resmi ve özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam eden her sınıf seviyesindeki istekli öğrenciler ile mezun durumdaki öğrenciler başvurabileceklerdir.

Kurs başvuru şartları

Örgün eğitime devam eden öğrenciler, okul veya kurumlarından alacakları Eğitim Bilişim Ağı (eba) şifresi ile e-kurs modülü üzerinden veya kurs müdürlüğüne (ilgili okul müdürlüğü) giderek başvuru yapabileceklerdir.
Açık öğretim öğrencilerinin başvuruları örgün eğitim kurs merkezlerince, kursiyerler ise Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü  aracılığıyla yaygın eğitim kurs müdürlüklerine bulundukları sınıf düzeyini gösterir belge veya diploma ile bizzat başvurarak kurs şifrelerini alacaklardır.

Sınıflar en az 10 kişilik olurken, sınıf mevcudu 20 olarak esas alınacaktır. Sınıflar en fazla 25 kişilik olacak. Devam zorunluluğu olan bu kurslarda her dönemde okutulması gereken toplam ders saatinin özürsüz olarak 10'da birine kadar devam etmeyen öğrencilerin kurstan kaydı silinecek, başka bir kursa da devam edemeyecektir.

Öğrenciler neye göre kursa kabul edilecek?
Merkezler, e-kurs modülü üzerinden öğrencilerin bir önceki yıla ait ağırlıklı yılsonu başarı puanı, Bakanlıkça veya kurs müdürlüğünce yapılacak tarama test sonuçları, kursiyerlerin diploma notu gibi ölçülebilir kriterleri de dikkate alarak sınıf oluşturma iş ve işlemlerini yapacaklardır.

Kadrolu öğretmenler, kurslarda görev almak isterlerse MEBBİS şifreleri ile e-kurs modülünden kurs tercihini yaparak başvuruda bulunabilecekler.

İlimizde açılacak olan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının tanıtımı için  afiş ve broşürler bilboardlara, okullarımıza ve şehrimizin merkezi yerlerinde asılmak üzere hazırlanarak tüm öğrenci ve velilerimiz bilgilendirilecektir.

 

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom