Okulda mahkeme salonu şeklinde sınıf açıldı

Elazığ'da bir okulda mahkeme salonu şeklinde hazırlanan sınıfın açılışı yapıldı.

Okulda mahkeme salonu şeklinde sınıf açıldı Güncel

Elazığ Merkez Murat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde Adalet Bölümü öğrencilerin alan derslerinin eğitimini uygulamaları almaları için mahkeme salonu şeklinde sınıf kuruldu. Cumhuriyet başsavcılığı kalem hizmetleri, duruşma ve karar işlemleri, ceza ve infaz katip hizmetlerinin uygulamalı olarak verileceği sınıftan 180 öğrencinin faydalanacağı belirtildi.

Eğitim öğretimin olmazsa olmazlarından birisinin uygulamalı eğitim olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk,"Açılışını yaptığımız duruşma salonumuz eğitim öğretimimize katkı sağlayacaktır. Bu duruşma salonumuzda geleceğin hakim, savcı ve avukatlarını görüyoruz” dedi.

Elazığ’da ilk defa mahkeme salonu şeklinde bir sınıfın açıldığını dile getiren Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz ise,“Adli hizmetlerde yargı mensubu hakim, savcı kadrosu birde zabıt katipleri ile mübaşir kadromuz var. Hakim ve savcılar hukuk fakültesi kanalıyla yetiştiriliyorlar ama zabıt katiplerimiz ve mübaşirlerimizin yetişebileceği bizde bir eğitim alanı yok. Sadece Adalet Meslek Yüksek Okulları var. Orası da teorik eğitim veriyor. Biz zabit katiplerini umumi olarak lise mezunlarından 3 dakikada 90 kelime yazmak kaydıyla alıyoruz ve onları meslekte yetiştiriyoruz. Bu duruşma salonlarında verilecek eğitimle lise döneminde adalet hizmetinin nasıl yürütülmesi noktasında güzel bir eğitim verilecek” ifadelerini kullandı.

Kurgusal duruşma isimli skeçle sona eren programa Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Dumandağ, İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk , Okul Müdürü Dursun Tosun, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...