Kaldırım ihlali denetimleri sürüyor

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin kaldırım ihlallerine yönelik denetimleri sürüyor. Yapılan denetimlerde kaldırım ihlali yasağına uymayan esnaf ve araç sahipleri hakkında idari ve cezai işlemler uygulanıyor.

Kaldırım ihlali denetimleri sürüyor Güncel

Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından yayaların geçişlerini engelleyerek, cadde ve sokaklarda çirkin görüntü oluşturan kaldırım ihlallerinin önüne geçilmesi amacıyla denetimler devam ediyor. Yapılan kontrollerde, 2014 Mart ayından itibaren işyeri ve araçlara toplamda bin 800 idari yaptırım cezası uygulandı. 

SON BİR AYDA 350 ARAÇ HAKKINDA İŞLEM YAPILDI
Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin kaldırımlara park eden araçlara yönelik denetimleri de sürdürüyorlar. Ekiplerin denetimleri doğrultusunda son bir ayda 350 araç hakkında işlem yapıldı. 

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Bazı işyerlerinin ve araç sahiplerinin kaldırım ihlalleri sonucu, yayalarımız kendilerine ait olan kaldırımları kullanamamaktadırlar. Elazığ Belediyesi olarak bu konu üzerinde hassasiyetle duruyoruz. İşyerlerinin ve araç sahiplerinin kaldırım ihlali konusunda daha duyarlı olmalarını istiyoruz. Elazığ Belediyesi olarak, bu konuda denetimlerimiz devam edecektir” denildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom