Vali Kalkancı tarımsal alandaki ekonomik yatırımları inceledi

Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Kahta ilçesine giderek Kahta OSB'de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Projesi kapsamında desteklenen tarımsal alandaki ekonomik yatırım tesislerini gezerek incelemelerde bulundu.

Vali Kalkancı tarımsal alandaki ekonomik yatırımları inceledi
Adıyaman
Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Kahta ilçesine giderek Kahta OSB’de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Projesi kapsamında desteklenen tarımsal alandaki ekonomik yatırım tesislerini gezerek incelemelerde bulundu.

Kahta OSB’deki ekonomik yatırımları inceleme gezisi sırasında Vali Nurullah Naci Kalkancı’ya Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Adil Alan eşlik etti. Kahta OSB’deki incelemelerine ilk olarak Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı 11. Etap Kapsamında desteklenen ve modern teknoloji ile kurulan Ceviz İşleme Fabrikasını gezerek başlayan Vali Nurullah Naci Kalkancı, burada modern teknoloji ile kurulan işletmeyi gezdi. Vali Kalkancı ve beraberindeki heyet, Kırsal Kalkınma Projeleri Kapsamında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının hibe desteği ile faaliyete geçen 800 metre kare alan üzerine kurulu bulunan Mercan Şirketine ait mantar üretim tesisinde incelemelerde bulunarak firma yetkililerinden günlük üretimle ilgili bilgi aldı. Vali Kalkancı ve beraberindeki heyet, daha sonra, Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı 9. Etap Kapsamında desteklenen ve Kahta OSB de 750 metre kare alan üzerine inşa edilen özel bir şirkete ait soğuk hava deposunu ve Susam İşleme Fabrikasını da gezdi.

Kalkancı ve beraberindeki heyet son olarak Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı 7. Etap Kapsamında desteklenen ve Türkiye Petrollerine ait kuyulardan çıkartılan sıcak suyla modern bir ortamda domates üretimi yapan bir sebze üretim serasını gezdi. Vali Kalkancı, 6 bin metre kare arazi üzerine kurulan domates serasının üretim aşamaları hakkında bilgi alarak, serada yetiştirilen organik olan domateslerin tadına baktı.

Vali Kalkancı, Kahta OSB’deki incelemelerinin son bölümünde bir tekstil fabrikasını gezerek, işletmenin günlük üretim aşamaları hakkında bilgi aldı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...