Kovancılar'da 'lavanta' dikimi gerçekleştirildi

Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde, tıbbi aromatik bitkiler arasında yer alan lavanta dikimi gerçekleştirildi.

Kovancılar'da 'lavanta' dikimi gerçekleştirildi Güncel

Kovancılar Kaymakamlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ıtri ve tıbbi aromatik bitkilerden oluşan "İyi Tarım Uygulamaları’ kapsamında bu kez lavanta dikimi yapıldı.

Kaymakam Hasan Gündoğdu, Fransa ve Isparta’dan getirtikleri lavantaları Kovancılardaki iyi tarım uygulamaları alanına diktiklerini aktardı.

Deneme neticelerinin çok güzel olmasını dileyen Kaymakam Gündoğdu," Bunu da ilçe ekonomimize kazandırırsak ileride çiftçimizde çok ciddi bir şekilde gelir elde edecektir. Kovancılarda 15 çeşit yeni bitki denedik. Bunların çoğu ıtri ve tıbbi aromatik bitkiler. Bir çoğunda çok güzel verim elde ettik. Bunları çiftçilerimizle birlikte daha ileriye taşıyacağız"dedi.

Kaymakamlık tarafından tahsis edilen alanda tıbbi bitkileri denediklerini ifade eden İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Ziraat Yüksek Mühendisi Neslihan Avcı ise , "Gojiberry, çilek, kekik, ekinezya, adaçayı, limonlu melisa, lale ve bugünde Lavanta dikimini gerçekleştirdik. Diğer ürünlerimizin hasadını yaptık hepsi gayet iyi. Çiftçilerimize yeni ürünler kazandırmış olacağız"diyerek bilgi verdi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...