Çüngüş, Pötürge arası yol çalışmasında sona gelindi

Diyarbakır'ın Çüngüş ilçesinin çehresini değiştirecek, ekonomik ve sosyal yönden gelişimini sağlayacak olan sahil yolu projesi çerçevesinde Çüngüş ilçesi ile Malatya'nın Pötürge ilçesini birbirine bağlayacak yol çalışmalarında sona yaklaşıldı.

Çüngüş, Pötürge arası yol çalışmasında sona gelindi
Diyarbakır
Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesinin çehresini değiştirecek, ekonomik ve sosyal yönden gelişimini sağlayacak olan sahil yolu projesi çerçevesinde Çüngüş ilçesi ile Malatya’nın Pötürge ilçesini birbirine bağlayacak yol çalışmalarında sona yaklaşıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Çüngüş Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca, uzun bir süreden beri ilçenin gündeminde olan ve ilçeyi kör noktadan kurtaracak Çüngüş-Pötürge ilçesini birbirine bağlayacak yolda iş makinelerinin çalışmaya başladığını belirterek, 25 yıl önce ilçeyi Malatya’ya bağlayan köprünün sular altında kalmasından sonra çıkmaz sokak konumuna gelen ilçenin yapılacak yolla kör nokta olmaktan kurtaracaklarını söyledi. Başkan Arslanca, “O köprü suyun altında kalınca ilçe ekonomik yönden fes oldu. Çüngüş çıkmaz bir sokak konumuna düştü. Çüngüş’ü bu durumdan kurtarmak için alternatifler aradık. Malatya’nın Pütürge Belediyesi ile istişare yaptık. 70 kilometrelik yol için Pütürge Belediye Başkanımız o taraftan başladı. Biz de bu taraftan başladık. İlçeyi Pütürge yoluna bağlıyoruz. Diyarbakır Dernekler Federasyonu Başkanı İbrahim Yalçıntepe ile Çermik Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu yolda çalıştırılmak üzere iş makinesi yardımında bulundu. Yol çalışmasında iş makinesi göndererek kendilerine yardımcı olan Çermik Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu ve Diyarbakır Dernekler Federasyonu Başkanı İbrahim Yalçıntepe’ye teşekkür ederim" dedi.

Başkan Arslanca, Çüngüş-Pötürge yolunda 10 kilometrelik çalışmanın stabilize ve altyapısının tamamlandığını, 3 kilometre daha Pötürge’ye doğru yol yapacaklarını belirterek, ileride bu yolun asfaltlanmasıyla 250 kilometrelik Malatya yolunun 150 kilometreye ineceğini ve o yol üzerinde olan 80 haneli Köprükaya köyü ile diğer köylerin Çüngüş’e gelmelerinin kolaylaşacağını dile getirdi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...